[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

عضو شورای اطلاع‌رسانی دولت: رویکرد دولت سیزدهم گفت‌وگوی صادقانه با مردم است، روزنامه شیراز نوین

دکتر خلجی با تأکید بر اینکه رویکرد دولت سیزدهم گفت‌وگوی صادقانه با مردم است، بیان داشت: در تمامی ادارات و سطوح دولت این رویکرد باید سرلوحه قرار بگیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر سپهر خلجی عضو شورای اطلاع رسانی دولت در جمع اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان فارس با اشاره به «شرایط رسانه و جایگاه کنشگری در این حوزه» اظهار کرد: کنشگری در حوزه رسانه تغییرات اساسی طی چند دهه اخیر داشته و در این فضا، با کثرت روایت‌ها مواجه می‌شویم.  دکتر خلجی با بیان اینکه امروزه در «نبرد روایت‌ها» قرار گرفته ایم، تأکید کرد: باید بدانیم که صحنه را بشناسیم و نقش خود را به درستی ایفا کنیم. در این صحنه، اصل و متن واقعه شاید تحریف نشود، اما تحلیل و روایت وارونه از آنچه اتفاق افتاده، گفته می‌شود و می‌تواند جایگاه حق و باطل تغییر پیدا کند.
عضو شورای اطلاع رسانی دولت با بیان اینکه تکرار مکرر روایت‌های تحریف شده امروزه مشاهده می‌شود، گفت: روایتی پیروز خواهد بود که راوی، غلبه را در صحنه حفظ کند. دکتر خلجی اساس روایت رسانه‌ها را ترویج سبک زندگی غربی اعلام کرد و گفت: ابررسانه‌ها و هالیوود برای این کار تشکیل شدند تا پیشرو باشند. غلبه روایت را می‌توان پیروزی بدون جنگ دانست. دکتر خلجی تأکید کرد که مهندسی افکار یکی از ابزار‌های جنگ روایت‌هاست و خروجی نهاد‌ها در دستان روابط‌عمومی‌ها رقم می‌خورد و اگر به درستی روایت نشود، باعث سوء استفاده دشمنان خواهد شد. عضو شورای اطلاع رسانی دولت رویکرد دشمنان در جنگ روایت‌ها را موردتوجه قرار داد و گفت: روایت‌ها پنهان‌کاری انجام می‌دهند و بزرگ نمایی اقدامات رقیب و سانسور مشکلات در حال رخ دادن است و بحران‌های مختلف در تمامی دنیا مخصوصاً دنیا سانسور می‌شود. این کارشناس حوزه رسانه با بیان اینکه روابط عمومی ادارات میدان داران عرصه روایتگری هستند، اضافه کرد: نباید ناخواسته تحت تأثیر قرار بگیریم و در روایت خودمان در پازل دشمنان 
قرار بگیریم. 
دکتر خلجی با اشاره به اینکه اختلال در نظام محاسباتی و تزلزل یکی از اهداف دشمن در جنگ نرم و رسانه ای است، بیان داشت: وظیفه ما به عنوان روایتگر صحنه رسانه این است که بصیرت افزایی، اطلاع رسانی و روایتگری آنچه که باید را انجام دهیم.  دکتر خلجی با اشاره به اینکه در صحنه روابط عمومی حق خطا کردن نداریم، اظهار کرد: توجه به افکار عمومی خیلی اهمیت دارد؛ چراکه جزء ارکان اساسی است. وی ادامه داد: هر تصمیمی که می‌خواهید بگیرید، حتماً باید یک پایه تصمیمات اقناع افکار عمومی باشد. وی تصریح کرد: در انتشار اخبار باید آینده را دید و نگاه فرامحلی برای رخداد‌ها موردتوجه قرار گیرد؛ بنابراین تکمیل کننده پازل دشمن نباشیم و چاره جویی یکی از مهم ترین اقدامات اولیه برای پیشگیری از مشکلات است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی