[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

کالابرگ الکترونیکی در راه است ، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور اقتصادی دارایی با اشاره به ثبت نام از متقاضیان جدید یارانه در سامانه مربوط به سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: برای ثبت‌نام از متقاضیان دریافت یارانه شامل افراد جدید و جامانده تاکنون ۵۰۰هزار تن به این سامانه مراجعه کردند.
به گزارش ایرنا، سید احسان خاندوزی در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: ثبت‌نام از متقاضیان دریافت یارانه شامل افراد جدید و جامانده و در راستای مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها از روز سه‌شنبه از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها آغاز شد. وی افزود: وزارت تعاون هم در این زمینه تلاش‌های خوبی انجام داده است؛ البته این بدان معنا نیست که ایرادی وجود نداشته باشد، اما با فرصت یک‌ماهه برای بررسی دهک‌ها این خطا برطرف می‌شود. وزیر امور اقتصادی و دارایی تأکید کرد: در صورتی که خانوارهایی که جزو دهک هستند، در سامانه ثبت نشده باشند، در سامانه اصلاح خواهد شد. خاندوزی تصریح کرد: افراد می‌توانند در این سامانه، اطلاعات خود که ثبت نشده باشد یا مراوداتی که بین مردم وجود دارد را ثبت کنند؛ به عنوان نمونه با حسابِ شخصی به عنوان کارپرداز یک شرکت، سازمان یا وزارتخانه خرید و فروشی انجام شده و به حساب او پولی واریز و برداشت می‌شده است که هیچ منفعتی از آن نبرده، اما این‌ها به عنوان گردش مالی بالای آن حساب لحاظ شده است؛ پس این افراد در این سامانه توضیح می‌دهند که این مبلغ به کارپردازی شرکت و مواردی از این دست برمی‌گردد. بر این اساس وزارت رفاه تا یک ماه آینده به آن رسیدگی می‌کند. وی ادامه داد: فرزندانی که درآمد دارند و این موضوع باعث شده تا به خانواده یارانه‌ای تعلق نگیرد، جزو اعتراض‌های چند روز اخیر بوده است. وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اطلاعات اقتصادی خانوارها در سامانه رفاه ایرانیان در سال‌های اخیر حتی تا سال گذشته نیز ثبت می‌شد، اما به جهت تفکیک خانوارها و اضافه شدن خانواده‌های جدیدی در هشت سال گذشته و در دولت قبل، این سامانه اجازه نمی‌داد که خانواده‌های جدید به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ورود کنند. خاندوزی افزود: برای رفع این مسئله از روز سه‌شنبه این سایت گشایش یافت و برای نخستین بار پس از چند سال خانواده‌هایی که مشمول نبودند یا بودند اما در دولت قبل انصراف دادند و خود را اکنون مستحق دریافت یارانه می‌بینند، مراجعه کنند. 
وی با بیان اینکه مقدمات کالابرگ الکترونیکی در قانون بودجه امسال فراهم شده است، اظهار داشت: برای اینکه این‌طرح به شکل ملی اجرا شود، یکی از شیوه‌های سیاست‌گذاری ما در دولت اجرای آزمایشی است تا پس از رفع مشکلات آن به لحاظ فنی، نسخه آزمایشی آن به کل کشور تعمیم داده ‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی