[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

هلن کلر ایرانی، مدرس آموزشگاه و کارآفرین می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در حاشیه سفر به شیراز با «نازنین»، دختر نابینا و ناشنوایی برخورد کرد که در کنار تحصیلات عالی دانشگاهی، مهارت‌های ویژه‌ای نیز کسب کرده و همین مسئله باعث شد این مقام مسئول هدیه‌ای کارآفرینانه به او بدهد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، غلامحسین حسینی نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، روز چهارشنبه در سفر به شیراز از بخش زنان مرکز تخصصی مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای در این شهر بازدید کرد.
در حاشیه این بازدید، حسینی نیا با دختری به نام «نازنین» ۲۷ساله برخورد کرد و نابینا و ناشنوا بودن این دختر توانمند شیرازی که انواع مهارت‌های تخصصی و آکادمیک دانشگاهی را علی‌رغم داشتن معلولیت فرا گرفته بود، نظر وی را جلب کرد.
همین مسئله موجب شد که رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، تأمین محل کار این بانوی شیرازی را جهت آموزش و الگوسازی برای توانمندسازی سایر معلولان شیرازی را وعده دهد.
جمیله آفریده، مادر نازنین در گفت و گو با ایرنا گفت: دخترم ۲۷ سال سن دارد و اولین دانشجوی ایرانی است که علی‌رغم داشتن معلولیت نابینایی و ناشنوایی مطلق، موفق به گرفتن مدرک دانشگاهی کارشناسی فرش دستباف با معدل بالا شده است.
وی که همین یک فرزند را دارد، ادامه داد: نازنین موفق شده با وجود خط بریل، با خط فارسی نیز بنویسد. آفریده اضافه کرد: دخترم مهارت‌های صنایع دستی ازجمله فرش، سفال، بافندگی دستی و ماشینی را نیز فرا گرفته است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در گفت و گو با ایرنا گفت: توانمندی این دختر نابینا و ناشنوای شیرازی که معلولیت مانعی برای او نشده، ستودنی است. غلامحسین حسینی نیا افزود: الگوسازی این افراد در سطح جامعه که با وجود معلولیت موفق به کسب موفقیت‌های ویژه شده اند، در سطح استان و کشور باید انجام شود. وی ادامه داد: این سازمان یک آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای ویژه معلولان و نابینایان با تجهیزات مورد نیاز برای نازنین تأسیس خواهد کرد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اظهار کرد: در این آموزشگاه آزاد که برای نازنین تأسیس خواهد شد، آموزش‌های مهارتی و توانمندسازی به سایر معلولان و نابینایان با استفاده از تجربیات نازنین و خانواده وی انجام خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی