[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

معاون سازمان راهداری کشور: هرساله ۱۶هزار نفر در کشور بر اثر تصادفات جان می‌بازند، روزنامه شیراز نوین

معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری گفت: هرساله ۱۶هزار نفر در کشور بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند و قریب به ۵۰ تا ۶۰هزار نفر نیز بر اثر سوانح رانندگی مصدوم می‌شوند. به گزارش ایسنا، خداداد مقبلی پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت در همایش تجلیل از خیرین راهساز لارستان و غرب هرمزگان بیان کرد: نیکوکاری مردمان خطه کهن لارستان در تاریخ ثبت خواهد شد؛ چراکه با اقدامات گسترده و متعدد خود از ساخت آب انبارها و کاروان‌سراها گرفته تا راه و شهرسازی، جان انسان‌هایی را نجات دادند که این نشان دهنده خدمت‌رسانی به مردم است.
او به بحران حوادث جاده‌ای در سطح محورهای مواصلاتی کشور اشاره کرد و گفت: هرساله ۱۶هزار نفر در کشور بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند و قریب به ۵۰ تا ۶۰هزار نفر نیز بر اثر سوانح رانندگی مصدوم می‌شوند.
معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری خاطرنشان کرد: تمام این حوادث دلایل مختلفی از جمله خطای انسانی و جاده دارد و موجب از بین رفتن جان کاربران جاده‌ای می‌شود و ایمن‌سازی و رفع نقاط حادثه‌خیز با اعتبارات محدود در یک بازه زمانی برطرف نخواهد شد. 
مقبلی با بیان اینکه خسارت مالی هر مجروح بازمانده ناشی از تصادفات رانندگی را ۲۵۰میلیون تومان برآورد کرده‌اند، گفت: دولت سالانه به دلیل تلفات جاده‌ای بابت هر فوتی نزدیک به ۲میلیارد تومان هزینه دیه پرداخت می‌کند.
او خطاب به خیران لارستانی گفت: شما خیران سفیران ایمن هستید؛ چراکه آرامش در جاده‌ها را با اقدامات خیرخواهانه خود به ارمغان می‌آورید. 
معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری همچنین گفت: اگر در حوزه توسعه روستاها کاری انجام شود، قطعاً همت همه مسئولان را می‌طلبد و این تلاش در لارستان هست و امیدواریم ما نیز در کنار شما اقداماتی را که مایه خیر و برکت است، با همکاری خیران برای کاربرانی که در سطح جاده‌ها تردد دارند، انجام دهیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی