[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۷
  • دوره جدید

درمان ساده و قطعی قند خون پیدا شد، روزنامه شیراز نوین

تحقیقات زیادی درباره فواید دارچین روی انسان‌ها خاصیت ضد دیابت دارچین را تأیید کرده‌ و نشان داده‌اند که دارچین می‌تواند قند خون ناشتا را بین ۱۰ تا ۲۹ درصد کاهش دهد. دوز مؤثر معمولاً بین ۱ الی ۶ گرم یا حدود نصف الی ۲ قاشق چای‌خوری در روز است.
به گزارش صدآنلاین، محققان دریافتند دارچین می‌تواند به کاهش میزان قندخون در افراد مبتلا به دیابت کمک کند. در این شرایط، بدن قادر به تولید میزان کافی انسولین نیست و به همین دلیل، میزان قندخون افزایش می‌یابد. در صورت عدم درمان دیابت، قندخون بالا می‌تواند منجر به بیماری قلبی و سکته شود.
به‌ گفته محققان، افزودن دارچین به رژیم غذایی موجب بهبود حساسیت انسولین و کاهش میزان ورود قند به جریان خون می‌شود.
مطالعات نشان می‌دهد که دارچین با اختلال در آنزیم‌های مختلف هضم، میزان گلوکز(قند) ورودی به جریان خون را کاهش می‌دهد. این روند، موجب کُندشدن روند تجزیه کربوهیدرات‌ها در دستگاه گوارش می‌شود. زمانی که کربوهیدرات‌ها تجزیه می‌شوند، تبدیل به قند قابل‌هضم می‌شوند، سپس وارد جریان خون شده و میزان قندخون را افزایش می‌دهند.
دارچین در آشپزخانه و عطرسازی
دارچین از طریق کُندکردن روند تجزیه و جذب کربوهیدرات‌ها به کنترل میزان قندخون کمک می‌کند.
نتایج تحقیق اخیر نشان می‌دهد این عملکرد دارچین ناشی از وجود دو آنزیم لوزالمعده‌ای و روده‌ای است. این دو آنزیم، فعالیت انسولین را تقلید کرده و موجب می‌شوند جذب گلوکز از طریق سلول‌ها کُند شود. به گفته محققان، دارچین می‌تواند قندخون در حالت ناشتا را ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش دهد.
محققان معتقدند که مصرف روزانه یک گرم دارچین می‌تواند به افزایش حسایست انسولین و کنترل بهتر دیابت نوع۲ کمک کند و همچنین می‌تواند موجب کاهش میزان کلسترول بد بدن در مدت ۴۰ روز بعد از مصرف توسط افراد دیابتی میانسال شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی