[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

این صیفی یک تصفیه کننده خون بسیار قوی است ، روزنامه شیراز نوین

صدآنلاین:آیا گیاه سیر خواص دارویی و درمانی دارد؟گیاه سیر خواص بی‌شماری دارد.سیر یک تصفیه کننده خون بسیار قوی است.
به گزارش صدآنلاین،این گیاه برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید است.گیاه سیر برای رفع و درمان عفونت‌ها و مشکلات تنفسی، فشار خون بالا و بیماری سرما خوردگی بسیار مفید و کارساز می‌باشد.سیر یک عضو از خانواده زنبق و یکی از بستگان نزدیک پیاز است.گیاه آن دارای برگ‌های صاف و سبز مایل به خاکستری است که به‌اندازه ۴۰ سانتی‌متر رشد می‌کند
گیاه سیر در ‌ترانه و داستان و در طول قرن‌ها مورد احترام بوده است.یک پیاز آن از ۸ تا ۱۲ بخش به نام میخک تشکیل شده که توسط پوششی پوست مانند گرد هم نگه داشته شده‌اند.
در حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح دانشمندان چینی ستایش‌های زیادی در مورد سیر نوشته‌اند و آن را در اولین نوشته‌های سانسکریت ذکر کرده‌اند.بره قربانی از چین،با سیر چاشنی زده می‌شد تا برای خدایان مقبول‌تر باشد.
مصریان باستان سیر را  به عنوان خدا پرستش می‌کردند و به آن سوگند می‌خوردند.سیر چنان ارزشی نزد مصریان داشت که با پانزده پوند از آن یک برده مرد سالم خریداری می‌شد.
وایکینگ‌ها و فنیقی‌ها سیر را در سفرهای طولانی دریایی همراه خود می‌بردند و یا برای به‌دست آوردن عشق بانوی خود سیر به وی هدیه می‌دادند.
صلیبیون در بازگشت از جنگ به اروپا،با آوردن سیر به قاره خود بوده که معتبر شدند.همچنین ذکر شده که مارکوپولو در طول سفرهای خود بسیار از سیر استفاده می‌کرده است.
بیش از سیصد گونه سیر در سراسر جهان رشد می‌کند.از بسیاری از جهات، بهترین گونه‌ها برای تجارت،گونه شیلیایی و مصری آن است.
سیر در تولید سس گوجه فرنگی، خردل، سوسیس و ترشی استفاده شده و مقدار کمی ‌از آن در ساخت قرص‌های پودر سیر و روغن سیر به‌کار می‌رود که در فروشگاه‌های مواد غذایی یافت می‌شوند.
سیر بذر حقیقی تولید نمی‌کند، بلکه باید قلمه زده شود.برداشت سیر زمانی است که ۵۰ تا ۷۵ درصد از برگ‌ها زرد شوند و نوک برگ‌ها شروع به خشک شدن نماید،تغییر رنگ دهد،خم شود و رشد بخش‌های هوایی متوقف شود.
هنگام خرید سیر، باید مصرف کنندگان به‌دنبال قوزه‌های گوشتالو، تمیز، خشک و پوسته‌های ناگسستنی باشند.در خانه، در مکانی خشک و خنک و در ظرف باز نگهداری شوند.لزومی ‌به نگهداری سیر در یخچال نمی‌باشد.
افراد دارای رژیم می‌توانند سیر بیشتری مصرف کنند زیرا هر حبه دارای یک تا دو کالری می‌باشد.سیر حاوی اسید آمینه و آلیسین است که دارای اثرات آنتی‌بیوتیکی و ضد باکتری است.مدت طولانی است که سیر به عنوان یک ملین پذیرفته شده و تسکین دهنده سیستم تنفسی است.پزشکان قرون وسطی بر این باور بودند که سیر برای همه بیماری‌ها از  سرماخوردگی گرفته تا درد عشقی مفید است.
ادعا شده است که سیر سبب درمان فشار خون بالا، روماتیسم،کاهش اشتها،دندان درد،گلو درد،کک و مک،نیش مار، سیاه سرفه و طاسی می‌شود.اثر آن نه فقط با خوردن،بلکه به عنوان ضمادی برای کاهش دندان درد و گوش درد  نیز می‌باشد.
در طب سنتی معتقدند اگر کسی سیر به کف پای خود بمالد سرماخوردگی‌اش درمان می‌شود.تونیکی از سیر و عسل، به عنوان یک پاک کننده خون توصیه شده است.
بقراط بر این عقیده بود که سیر برای بسیاری از مشکلات درمان خوبی است اما برای چشم ضرر دارد.حضرت محمد(ص) فرمودند که  سیر می‌تواند درد ناشی از گزش و نیش را کاهش دهد و با مالیدن سیر به خود می‌توان عقرب و افعی را فراری داد.
«مایلین»، در سال ۱۷۹۲ سیر را به عنوان یک ماده پیشگیرانه در برابر طاعون ستود و از «برناردین دو سنت پیر» ثبت شده  که سیر مشکلات عصبی را درمان می‌کند.آلفرد فرانکلین،در قرن ۱۶ گفت پاریسی‌ها با خوردن سیر با کره تازه سلامت خود را تضمین می‌کنند.
در اوایل دهه ۱۹۰۰ در هنگامی‌که ایالات متحده از نابسامانی تب آنفلوآنزا و زردی رنج می‌برد،بسیاری از مردم شرق میانه و بالکان در خانه‌های خود سیر دود می‌کردند و بسیاری از مورخان آن را تلاشی مؤثر برای مقابله با آنفلوآنزا می‌دانند.در طول جنگ جهانی اول بریتانیایی‌ها از سیر  برای کنترل عفونت در زخم‌ها استفاده می‌کردند.
آزمایشگاه‌های مدرن همچنان علاقه‌مند به بررسی برخی دیگر از ویژگی‌های مفید سیر هستند.پزشکان روسی در حال مطالعه اثر آن بر سرطان هستند و در ژاپن تحقیق روی اثرات سیر بر روی کمر درد و ورم مفاصل ادامه دارد.
در هند، مطالعات نشان می‌دهد سیر دارای اثر پیشگیرانه در تصلب شرایین است  و در بسیاری از بیمارستان‌ها، تیم‌های آزمایشگاهی در حال بررسی خواص سیر در کنترل فشار خون بالا می‌باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی