[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

این تیم دیگر لیگ برتری نیست فجرشهیدسپاسی به جایگاه اصلی خود باز می‌گردد، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
شاید لازم بود یک بار فجر شهید سپاسی به لیگ برتر برسد تا دیگر کسی نگوید «دوست داریم فجر به جایگاه اصلی‌اش بازگردد».
فجر شهید سپاسی امسال نشان داد جایگاه اصلی‌اش همان لیگ یک است.البته هواداران ‌این تیم هنوز روح لیگ برتری خود را حفظ کرده‌اند.آن‌ها پنجشنبه شب سنگ تمام گذاشتند و خاطرات قشنگ سال‌های دور را زنده کردند، اما عدم استفاده از نیروهای متخصص باعث شده تا با گذشت سال‌ها، از ابهت ‌این تیم مردمی‌کاسته شده و سطح ‌این تیم از سطح تیم‌های لیگ برتری جدا شود.
فجر شهید سپاسی پنجشنبه فوتبال بدی را مقابل ذوب آهن به نمایش نگذاشت اما باز هم باخت.23 بازی متوالی بدون کسب حتی یک پیروزی!
در کنفرانس خبری پس از مسابقه،از مدیر رسانه‌ای فجری‌ها خواستیم که مدیریت باشگاه را به سالن کنفرانس فرابخواند.آخر به سرآسیایی که تیم در حال سقوط را تحویل گرفته، چه ‌ایرادی می‌توان گرفت؟ کلانتری هم که دیگر نیست! فقط فلاح می‌توانست بیاید و پاسخگوی رسانه‌ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی ‌باشد، اما نیامد. پنجشنبه شب حدود 5 هزار نفر به حافظیه آمده بودند تا مانع سقوط تیم‌شان شوند،مانع سقوط تیمی‌که انگار برای سقوط بسته شده بود.چه کادر فنی و چه بازیکنان، بیشتر رنگ و بوی لیگ یک داشتند تا لیگ برتر و حالا چیزی فراتر از معجزه می‌تواند آن‌ها را از سقوط نجات دهد. در جایگاه خبرنگاران حافظیه چند خبرنگار اصفهانی حضور داشتند،خبرنگارانی از خبرگزاری‌های مختلف که با هزینه باشگاه ذوب آهن و از یک شب قبل به ورزشگاه آمده بودند.تیم با برنامه اصفهانی،‌این گونه حمایت همه جانبه رسانه‌ها را به خود جلب می‌کند، اما در باشگاه فجرشهیدسپاسی ذهن‌ها هنوز درگیر چند کامنت هواداران در فضای مجازی است! تماشاگران آن قدر عالی تشویق  می‌کنند که احساس می‌کنیم پیش از شروع مسابقه با یک گل از حریف پیش هستیم. هنوز 7 دقیقه از زمان بازی نگذشته که همین فشار تماشاگران، فجر شهید سپاسی را به جلو می‌خواند و عرفان معصومی‌ در موقعیت عالی گلزنی قرار می‌گیرد،اما ضربه او ناباورانه فضای بالای دروازه را می‌شکافد. دقایقی بعد، ذوب آهن در پی طرح‌ریزی یک ضدحمله است اما محمد زینالی به خوبی با یک تکل راه سجاد دانایی را می‌بندد.بازی به دقیقه 18 می‌رسد و یک ضربه آزاد در محلی نزدیک به تماشاگران فجر، نصیب ذوب آهن می‌شود. ارسال ‌این ضربه آزاد، گلر درجه یک امسال فجر شهید سپاسی را به زحمت وا می‌دارد و او به سختی توپ را به کرنر می‌فرستد.سجاد آشوری کرنر را با پای چپ ارسال می‌کند و مدافع بلندقامت ذوب آهن توپ را درون دروازه ‌ایمان صادقی قرار می‌دهد. این گل، اتفاق بسیار بدی بود چون همان اعتماد به نفس ‌ایجاد شده با شور هواداران را هم از بین برد.کار تیم سرآسیایی بسیار بسیار سخت‌تر از قبل شد.خبرنگاران اصفهانی به صحبت‌های شب گذشته خبرنگار با تجربه شیرازی ‌اشاره می‌کنند که به سرآسیایی برای توپ‌های هوایی هشدار داده بود. چند دقیقه از گل گذشته و زننده گل توسط بلندگوی استادیوم اعلام نمی‌شود. اصفهانی‌ها از  ما در ‌این باره سؤال می‌کنند و پاسخی برای ارائه نداریم.آن‌ها سالیان سال با دو تیم فوق حرفه‌ای سر و کار داشته‌اند و با شرایطی که ما عادت کرده‌ایم، آشنایی ندارند. هنوز سه دقیقه از گل اول نگذشته که سعید باقرپسند دومین موقعیت عالی ذوب آهن را هدر می‌دهد. فجر شهید سپاسی هم در دقیقه 29 می‌تواند به گل برسد اما شهرام گودرزی یکی از ضعیف‌ترین بازیکنان ‌این فصل، نه خودش می‌تواند ضربه سر مؤثری بزند و نه اجازه می‌دهد تا فرزان دانا از موقعیت بهترش استفاده کند. حالا خبرنگاران اصفهانی (که با خیال راحتی بازی را دنبال می‌کنند) درباره  سایر ورزش‌های استان فارس بحث می‌کنند و ابراز تأسف می‌کنند.می‌گوییم ورزش شیراز یک تیم خوب و قهرمان کشور در رشته هندبال داشت که همان را هم امسال سپاهان شکست داد و قهرمان شد.آ‌ن‌ها به خوبی می‌توانند به همه چیز ورزش شهرشان ببالند و برای ما دل بسوزانند! اشتباه مدافع ذوب آهن می‌رود فجری‌ها را به گل برساند اما فرعباسی ضربه سر مدافع تیمش را در دقیقه 37 راهی کرنر می‌کند.یک دقیقه بعد شوت خوب عرفان معصومی ‌با ارتفاعی مناسب به سمت دروازه ذوب آهن می‌رود اما یک متر با دروازه اختلاف دارد.
نیمه اول به پایان می‌رسد و نیمه دوم با حملات ذوب آهن آغاز می‌شود. یک دقیقه پس از ‌اینکه میلاد کمندانی با دریافت کارت زرد، کاندید تعویض می‌شود،‌ایمان صادقی یکی از معدود ‌اشتباهات ‌این فصل را انجام می‌دهد و خوش شانس است که دروازه باز نمی‌شود.
در دقیقه 60 سرآسیایی می‌خواهد در تیمش انقلاب کند و 4 بازیکن را همزمان وارد بازی می‌کند.کردستانی،خدری،آقابابایی و ملایی آن قدر برای ورود به زمین عجله دارند که به یکباره 12 بازیکن فجر شهید سپاسی درون مستطیل سبز قرار می‌گیرند.داور متوجه می‌شود و پیش از شروع مجدد بازی، بازیکن اضافه را خارج می‌کند. داوری که برای ‌این بازی در نظر گرفته شده، یکی از بهترین داوران حال حاضر کشور است.موعود بنیادی‌فر اعتراض سرآسیایی به یک خطای ساده را آن قدر خوب  و با احترام مدیریت می‌کند که می‌توان از آن به عنوان یکی از نکات درخشان بازی نام برد.
در دقیقه 69 سجاد جعفری بازیکن ذوب آهن موقعیتی مناسب را در محوطه جریمه فجر از دست می‌دهد تا امیدها زنده بماند.9 دقیقه بعد، بالاخره علی فاتح به عنوان آخرین یار تعویضی به میدان می‌آید،بازیکنی که حضورش در فجر با انتقادات زیادی همراه بود اما در بازی گذشته تلاش خوبی از خود نشان داد و ‌اینجا هم با حضور چند دقیقه‌ای، می‌توانست پایه گذار گل باشد. او ده دقیقه پس از ورود، پاسی طلایی به فرزان دانا داد اما در میان بهت و حیرت تمامی ‌حاضران در ورزشگاه، حمید فرعباسی به شکلی باورنکردنی روی ضربه شماره 11 فجر شهید سپاسی اثر گذاشت و توپ را به کرنر فرستاد.‌این گل می‌توانست در سرنوشت نهایی فجری‌ها تأثیرگذار باشد اما نشد که نشد. تماشاگران بالاخره نا امید شده و شعارها آغاز می‌شود: «با ‌این همه هوادار، والا خجالت داره» یا ‌اینکه «بازیکن بی‌غیرت نمی‌خوایم نمی‌خوایم!» حتی عده‌ای شروع می‌کنند فحاشی به داور مسابقه که بی‌نقص سوت زده بود! در دقیقه 94 رضا آقابابایی زننده مهمترین گل صعود فجر شهید سپاسی به لیگ برتر، موقعیتی را از دست می‌دهد که می‌توانست نجات بخش تیمش باشد. بنیادی‌فر سوت پایان را به صدا در می‌آورد.شاید هنوز تمام شانس‌ها روی کاغذ از بین نرفته باشد اما برای هواداران، همه چیز تمام شده،آن‌ها نمی‌توانند از تیم لیگ یکی‌شان توقع معجزه مقابل دو تیم پرطرفدار کشور داشته باشند. در سمت چپ جایگاه ویژه تعدادی از سرسخت‌ترین هواداران فجر شهید سپاسی حضور دارند. آن‌ها بازیکنان را به باد انتقاد و حتی فحاشی می‌گیرند.دانیال کردستانی که همین یک سال پیش توسط فجر به فوتبال کشور معرفی شد و به لیگ برتر رسید، با دستش حرکتی انجام می‌دهد که باعث افزایش عصبانیت هواداران می‌شود.آن‌ها هم با فحاشی شدیدتری او را بدرقه می‌کنند. از هواداران پرتعداد روبه‌روی جایگاه نیز صدای اعتراض نسبت به مدیریت باشگاه شنیده می‌شود.  فجر 23 هفته نبرده، از جمله دو بازی متوالی پیش چشم تماشاگرانش را. در حقیقت، فجر شهید سپاسی پیش تماشاگرانش مثل شمع آب شد و سقوط کرد. کنفرانس خبری پس از بازی هم به جایی برای درددل کردن سرمربی تیم تبدیل می‌شود.سرآسیایی خیال راحتی دارد.او می‌تواند هرگونه نقش در سقوط فجر را  کتمان کند.خبرنگاران هم نمی‌توانند ‌ایراد چندانی به او بگیرند و ‌این درد مضاعفی است برای بچه‌های رسانه که حس می‌کنند نتوانسته‌اند برای نجات تیم شهرشان کاری انجام دهند؛زیرا فجری‌ها هیچ گاه نخواستند ‌این عناصر مهم را به جمع خود راه دهند و نتیجه ‌این بی‌توجهی‌ها، وضعیت امروز طلایی پوشان است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی