[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر رقم خورد همایش مشترک کوهپیمایی ارتش و سپاه، روزنامه شیراز نوین

همایش مشترک کوهپیمایی تیپ ۵۵هوابرد ارتش و لشکر عملیاتی ۱۹فجر سپاه با حضور فرماندهان و کارکنان ‌این دو نهاد ارزشی، با شعار مقدس ارتشی و سپاهی یک لشکر الهی و به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر در تپه نورالشهدا برگزار شد.
شهدای گمنام مدفون در تپه نورالشهدا دروازه قرآن شیراز میزبان تکاورانی از تیپ ۵۵ هوابرد ارتش و لشکر عملیاتی ۱۹ فجر سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی ‌ایران بودند.
این همایش کوهپیمایی برای اولین بار در استان فارس،با شرکت ۲۰۰ نفر از کارکنان هر دو یگان و با هدف همدلی و اتحاد نیروهای مسلح انجام گرفت که ضمن تجدید میثاق بیعت با شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی ‌ایران اقتدار، همبستگی،اتحاد و همدلی خود را بار دیگر به عرصه نمایش گذاشتند.
این برنامه پس از پیمایش حدود ۱۰ کیلومتر  در جوار قبور مطهر شهدای گمنام و با قرائت زیارت عاشورا مزین گردید.در ادامه‌ این مراسم، رئیس عقیدتی سیاسی تیپ ۵۵ هوابرد ضمن گرامی ‌داشتن یاد و خاطره تمام شهدای گران‌قدر آزادسازی خرمشهر اذعان داشت؛ ارتش و سپاه در واقع یک روح در دو جسم هستند که هر دو بازوان توانمند ولایت و رهبری به شمار می‌آیند و اتحاد و همدلی بین نیروهای مسلح از برکات وجود همین شهدا و همچنین رزمندگان دفاع مقدس نشأت گرفته است .
حجت‌الاسلام والمسلمین فضلی در ادامه افزود:در واقع ‌این معنویت رزمندگان دفاع مقدس بود که موجب تقویت روحیه ‌ایمان و خودباوری آن‌ها شد که با لطف و مدد الهی بتوانند حماسه آزادسازی خرمشهر را رقم بزنند.
 جانشین لشکر عملیاتی ۱۹ فجر نیز ضمن تحسین همبستگی،اتحاد،هم افزایی و همفکری حاکم بین نیروهای مسلح تحت تدابیر فرماندهی معظم کل قوا،گفت:‌این همبستگی را از زمان دفاع مقدس به ارث برده‌ایم و در زمان جنگ تحمیلی نیز ارتش و سپاه در کنار یکدیگر قرار گرفتند و با همکاری هم صحنه‌های زیبایی که نمونه بارز آن عملیات وسیع بیت المقدس بود را با تشکیل قرارگاه مشترک کربلا بین ارتش و سپاه به عرصه ظهور رساندند که در آن بعد از لطف خدا و عنایت ائمه اطهار و اراده فرماندهان سپاه و ارتش پیروزی غرور آفرین آزادسازی خرمشهر به همگان مخابره گردید.
 سرهنگ پاسدار محمد مهدی صالحی در ادامه گفت: بزرگ‌ترین نعمتی که باید قدردان آن باشیم نعمت ولی فقیه است که به گفته سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی می‌بایست از ‌این خیمه رسول الله حفاظت کرد که اگر خراب شد در واقع بیت الله الحرام،کربلا و نجف خراب شده است.
وی در ادامه با ذکر نمودن کسب افتخارات ارتش از ابتدای جنگ و قائله کردستان و برقراری امنیت در سردشت و بانه و همچنین حضور چشمگیر در منطقه جنوب و جنوب غرب کشور با انجام مأموریت‌های مختلف توسط تیپ ۵۵ هوابرد و نقش آفرینی سپاه پاسداران  توسط یگان‌های خود به ویژه لشکر عملیاتی ۱۹ فجر و انجام مأموریت در جنوب شرق کشور و تقدیم ۱۰ شهید عزیز خواستار تداوم داشتن ‌این همبستگی، اتحاد و همدلی‌ها شد و دلیل اصلی پویایی،نشاط و سرزندگی نیروهای مسلح خواند.
در پایان ‌این همایش نیز به تعداد ۱۰ نفر از کارکنان سپاه توسط ارتش و تعداد ۱۰ نفر از کارکنان ارتش توسط سپاه هدایایی اهدا شد.
در پایان  فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد شیراز سرهنگ جابر آباد زردشتی و جانشین لشکر عملیاتی ۱۹ فجر سرهنگ پاسدار محمد مهدی صالحی از حضور فرماندهان محور لشکر عملیاتی سپاه فجر استان، هیئت رئیسه تیپ ۵۵،رئیس حفاظت و بازرسی تیپ ۵۵ و همچنین زحمات رئیس تربیت بدنی سپاه فجر استان فارس سرهنگ پاسدار محمد حسین مفتاحی، افسران ورزش تیپ ۵۵ ارتش و لشکر ۱۹ فجر سپاه سروان ابراهیم کشاورز و سروان عبدالحسن صفری نژاد تقدیر نمودند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی