[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

دلالی گندم ممنوع شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس: خرید گندم و ذخیره آن فقط برعهده دولت است
دلالی گندم ممنوع شد 

دهقان‌پور: کشاورزان باید گندم تولیدی مازاد را به مراکز دولتی تحویل دهند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: خرید گندم و ذخیره آن فقط برعهده دولت است و کشاورزان هم باید گندم تولیدی مازاد را به مراکز دولتی تحویل دهند. هرگونه سوءاستفاده و دلالی برای منفعت شخصی در این عرصه پیگرد قانونی دارد. مجتبی دهقان پور روز شنبه در حاشیه بازدید از یک کارخانه آرد، گفت: خرید و فروش گندم و خروج آن از استان بایستی با مجوز این سازمان باشد و هرگونه سوءاستفاده و دلالی برای منفعت شخصی پیگرد قانونی دارد. وی با تأکید بر اینکه کشاورزان تاکنون همکاری خوبی داشته‌اند، اظهار کرد: از کشاورزان درخواست می‌شود که محصول خود را به مراکز دولتی تحویل دهند. 
دهقان پور اظهار کرد: دولت از تولیدکنندگان آرد برای حفظ ثبات در تأمین نان حمایت ویژه می‌کند؛ سعی کردیم که سرمایه در گردش و نقدینگی برای تولیدکنندگان تأمین کنیم تا روند عرضه و تقاضای بازار متوازن شود.
وی با بیان اینکه قیمت گندم هر کیلوگرم ۱۱۵هزار ریال است، گفت: وجه گندم به صورت آنی به کشاورزان پرداخت می‌شود. تعداد ۱۴۵ مرکز خرید دولتی در سطح استان فارس آماده تحویل گرفتن گندم هستند که از کشاورزان درخواست می‌شود محصول مازاد بر مصرف خود را به این مراکز تحویل دهند. برداشت گندم در حال حاضر در شهرستان‌های لار، لامرد، مهر، خنج، گراش و فراشبند با ۱۷۴ دستگاه کمباین در حال انجام است. در سال زراعی جاری گندم در سطحی قریب به ۴۰۶هزار هکتار کشت شده است. گندم آبی در سطح ۲۶۰هزار و ۶۹۸ هکتار و گندم دیم در سطحی بالغ بر ۱۴۵هزار هکتار کشت شده بود که به دلیل خشک‌سالی بیش از ۱۲۳هزار هکتار گندم آبی و دیم از چرخه تولید خارج شده است. پیش بینی می‌شود بالغ بر ۷۳۰هزار تن گندم در این استان تولید شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی