[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

هویت تولید به صادرات است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط‌ عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس، در حاشیه برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته و سومین نمایشگاه شیلات و آبزیان، هیئت‌های تجاری، دیپلماتیک کشور‌های قطر و اقلیم کردستان به صورت جداگانه با مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس دیدار و گفت و گو کردند. در این دیدار، فرهادی ضمن خوشامدگویی با تأکید بر مشترکات تاریخی، فرهنگی و دینی طرفین گفت: شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس یکی از سهل الوصول ترین راه‌های آشنایی با تولیدات فنی، تجاری و مصرفی ایرانی و همچنین راه ارتباط با فعالان اقتصادی، صنعتی و تجاری بخش دولتی و خصوصی است 
وی گفت: این آمادگی وجود دارد که در قالب تفاهم نامه و دسته بندی موضوعات، هرگونه همکاری و اقدام لازم را جهت تسهیل و شکل گیری ارتباط با طرف‌های ایرانی و تنظیم قرارداد و مبادلات کالا و تکنولوژی ایرانی مورد نیاز این کشورها را با استفاده از ظرفیت شرکت نمایشگاه‌ها به عمل آورد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس افزود: هدف از برگزاری این جلسه معرفی ظرفیت‌های کم نظیر اقتصادی استان و کشور و راه‌های دستیابی به آن است.
او بیان کرد: برای بهبود بیش از پیش مراودات به ویژه در حوزه اقتصادی با کشور‌های قطر و اقلیم کردستان، ابتدا باید کارگروه‌های تخصصی مشترک تشکیل داد و پس از احصای نیازها و دسته بندی تخصصی موضوعی برای تأمین و تبادل درخواست‌ها اقدام کرد.
فرهادی با بیان اینکه نمایشگاه‌های بین المللی فارس به عنوان بخش فعال و پیشرو در صنعت نمایشگاهی کشور، به صورت تفکیکی هر هفته بخشی از برترین دستاوردهای تولیدات فنی، تکنولوژی و تجاری ایران را در معرض معرفی و نمایش قرار می‌دهد، گفت: نمایشگاه شاهراهی است برای شناخت، اتصال و ورود به اقتصاد و تجارت ایران و با توجه به کیفیت فنی و استانداردهای بالای تولیدات ایرانی و همچنین قیمت مناسب و پایین آن در قیاس با محصولات مشابه خارجی به دلیل پایین‌تر بودن هزینه تولید در ایران، کشورهای دوست می‌توانند با داشتن غرفه دائمی در نمایشگاه، بدون واسطه با تولیدکنندگان و صنعتگران ارتباط داشته و نسبت به انتخاب کالاهای موردنیاز و انعقاد قرارداد اقدام کنند؛ زیرا به طور مداوم اما متغیر همواره مجموعه‌ای کامل از تولیدکنندگان و صنعتگران برتر کشور متناسب با عنوان نمایشگاه در حال اجرا در نمایشگاه حضور دارند.
فرهادی بیان کرد: شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس این آمادگی را دارد که به عنوان پل ارتباطی زمینه حضور و ارتباط فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران و تجار کشورهای قطر و اقلیم کردستان با طرف‌های ایرانی فراهم کند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس ادامه داد: یکی دیگر از راه‌های همکاری‌های مشترک فراهم کردن شرایط لازم برای برگزاری نمایشگاه‌های مشترک تجاری یا تخصصی، نمایشگاه‌های دائمی و بازارچه‌های فروش محصولات است.
رئیس هیئت قطری نیز در این جلسه ضمن تقدیر از برگزاری خوب نمایشگاه دام، طیور و آبزیان، گفت: این نمایشگاه فرصت خوبی بود تا ظرفیت‌های تولیدکنندگان ایرانی را از نزدیک مشاهده کنیم.
عبدالعزیز محمود الزیاره با بیان اینکه یکی از ضروریات حضور شرکت‌های تجاری و حضور سرمایه گذاران قطری در استان فارس ایجاد کنسولگری است، خواهان شکل گیری کمیته مشترک بین بخش دولتی، بخش خصوصی و اتاق بازرگانی دو کشور شد.
او بیان کرد: در حال برداشتن گام‌های بلندی در حوزه کشاورزی هستیم و با تکنولوژی که ایران در این حوزه دارد و از طرفی با توجه به اینکه آب و هوای مشترکی در نقاطی از ایران با قطر وجود دارد، می‌توانیم از تجربیات، دانش و تکنولوژی ایران استفاده کنیم و همکاری خوبی داشته باشیم. معاون وزیر کشاورزی اقلیم کردستان هم در دیدار اختصاصی هیئت خود گفت: ایران و اقلیم کردستان یک تن هستند و این موضوع باید در مراودات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ملموس باشد. عبدالکریم سلیمان حاجی العبیدی افزود: قطعاً اقلیم کردستان پس از این سفر در حوزه کشاورزی و دامداری اهتمام و توجه ویژه ای به حوزه سرمایه‌گذاری در ایران خواهد داشت و می‌توان با مذاکره مسئولان ارشد دو طرف، نتایج خوبی را رقم زد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی