[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

بیمارستان مرجع کرونا نداریم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: با توجه به کاهش آمار کرونا، بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شیراز که به عنوان بیمارستان مرجع فعالیت می‌کرد، به وضعیت عادی خدمت رسانی درمانی پیش از دوران کووید ۱۹ بازگشت.
دکتر سید وحید حسینی روز شنبه در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا افزود: آمارها نشان دهنده کاهش آمار بستری بیماران کووید ۱۹ در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه کرونا در بیمارستان‌های استان فارس است، اما در وضعیت کنونی نیز حفظ مشارکت مردم دز زمینه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تداوم پایبندی به این امر در جامعه ضرورت دارد تا بتوانیم روند نزولی آمارها را با قوت ادامه دهیم.
او ادامه داد: از آغاز شیوع کرونا، بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) به عنوان بیمارستان مرجع کرونا معرفی شده و بسیاری از خدمات درمانی در این بیمارستان متوقف شد که اکنون با توجه به کاهش آمار، به وضعیت عادی پیش از کرونا بازگشته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن قدردانی از مشارکت مردم در طرح واکسیناسیون عمومی برای ایمن سازی جامعه، اعلام کرد: تاکنون ۹۳ و ۶۴صدم درصد از جمعیت هدف دوز یک، ۸۷ و ۶۹ صدم درصد دوز دو و ۴۸ و ۹۸ صدم درصد جمعیت گروه هدف در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز دوز سوم واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند.
مسئول حوزه سلامت فارس در این نشست اعلام کرد: از زمان اعلام شده تاکنون، ۳هزار و ۲۴۲ نفر جمعیت گروه هدف در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز دوز چهارم واکسن کووید ۱۹ را 
دریافت کرده اند.
اعلام آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونا در فارس
این مقام مسئول در حوزه سلامت فارس در ادامه با اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی کرونا در فارس اعلام کرد: هم اکنون شهرستان‌های رستم، سپیدان، ممسنی، خرم بید، بوانات، سرچهان، پاسارگاد، ارسنجان، بختگان، زرقان، بیضا، کوه چنار، خرامه، سروستان، کوار، خفر، فراشبند، مُهر، خنج، اوز و گراش در وضعیت زرد و بقیه شهرستان‌ها از جمله شیراز، در وضعیت آبی قرار دارند.
دکتر سید وحید حسینی ضمن ارزیابی آمار ابتلا در مناطق مختلف استان، موارد مرگ و میر، وضعیت آمار افراد بستری و بهبودیافته و روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک به ابتلا در مراکز درمانی، به پیگیری آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روزهای جمعه و شنبه در فارس و پایش عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کرونا در فارس پرداخت.
وضعیت وخیم ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های ICU بیمارستان‌های استان فارس
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز هم طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز شنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۴۰۱ 
اعلام کرد.
 در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۱۴۶هزار و ۲۴۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۸هزار و ۴۰۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۵۸هزار و ۹۶۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷هزار و ۶۳۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۷هزار و ۲۷۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰هزار و ۷۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۲۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۱۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی 
دریافت می‌کنند.
در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۳۶ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰‌هزار و ۸۷ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هشت‌میلیون و ۷۷هزار و ۴۳۵ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۱۶هزار و ۹۱۵ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۲۲هزار و ۱۵۲ دوز نوبت دوم و یک‌میلیون و ۵۳۸هزار و ۳۶۸ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی