[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۱
  • دوره جدید

غیرممکن‌ترین عملیات سال، روزنامه شیراز نوین

استقلال تهران با توجه به نتایج رقم‌خورده در هفته بیست‌وهشتم از شانس حداقلی برای قهرمانی برخوردار است. به گزارش فوتبال 360، بیست‌وهشتمین هفته از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران با پیروزی پرسپولیس و سپاهان و توقف استقلال به پایان رسید تا در بالای جدول، تغییری در جایگاه تیم‌ها رخ ندهد، اما در کورس رقابت برای کسب عنوان قهرمانی، آبی‌ها از 2 حریف خود عقب افتادند و حالا شاگردان ریکاردو سا پینتو برای رسیدن به جام قهرمانی، باید چشم‌انتظار رقم خوردن معادلاتی مهم و البته دور از انتظار در 2 هفته پایانی فصل باشند. آبی‌ها که فصل گذشته قهرمانی بدون‌دردسری را در لیگ بیست‌ویکم تجربه کردند، در فصل جاری در شرایطی کاملاً متفاوت قرار دارند.
استقلال با تساوی مقابل با صنعت‌نفت آبادان شمار امتیازاتش در جدول رده‌بندی به 56 رسید تا شاگردان ریکاردو سا پینتو در فاصله 3 امتیازی با سپاهان اصفهان و 4 امتیاز با پرسپولیس تهران هفته بیست‌وهشتم را به پایان ببرند و حالا در 2 بازی پایانی فصل که به‌صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد، آبی‌ها باید چشم امیدشان به لغزش رقبا باشد تا در صورت موفقیت احتمالی بتوانند یکی از عجیب‌ترین قهرمانی‌های تاریخ لیگ برتر را از آن خود کنند.
پرسپولیس در هفته بیست‌ونهم میزبان گل‌گهر سیرجان است و سپاهان هم در مصافی خانگی باید مقابل پیکان تهران قرار گیرد، اما برخلاف این دو تیم مدعی، آبی‌پوشان پایتخت باید به رفسنجان سفر کنند و مقابل تیم آماده مس قرار گیرند. شاگردان ریکاردو سا پینتو از 4 بازی مقابل سپاهان و پرسپولیس، تنها یک امتیاز به‌دست آورده‌اند و همین روند ضعیف باعث شده تا با توجه به قانون اعمال نتایج بازی رودررو در صورت برابری امتیاز تیم‌ها، استقلالی‌ها از کمترین شانس در مسیر رسیدن به قهرمانی برخوردار باشند.
آبی‌پوشان پایتخت در صورت کسب پیروزی در 2 بازی آینده می‌توانند در پایان فصل 62 امتیازی شوند؛ آن‌هم در شرایطی که سپاهان در صورت کسب پیروزی احتمالی مقابل پیکان تهران می‌تواند شمار امتیازات خود را در هفته بیست‌ونهم به 62 برساند و در این‌صورت با توجه به شکست استقلال در بازی رودررو مقابل سپاهان، آبی‌ها دیگر شانسی برای قهرمانی نخواهد داشت. در شرایط مشابه، اگر پرسپولیس بتواند گل‌گهر را شکست بدهد و سپاهان مقابل پیکان ناکام باشد، بازهم امید قهرمانی استقلالی‌ها در فصل جاری از بین می‌رود.
استقلالی‌ها که تجربه کسب 4 قهرمانی در تاریخ لیگ برتر را دارند، یکی از قهرمانی‌هایشان را در دراماتیک‌ترین شکل ممکن به‌دست آورده‌اند. در هشتمین دوره مسابقات لیگ برتر، آبی‌ها امید چندانی به قهرمانی نداشتند اما شکست 4گله ذوب‌آهن در اهواز مقابل فولاد باعث شد تا آبی‌ها با کسب پیروزی در مشهد مقابل پیام خراسان بتوانند بالاتر از ذوب‌آهن با 66 امتیاز به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به حریف اصفهانی قهرمانی لیگ هشتم را از آن خود کنند.
شاگردان سا پینتو برای رسیدن به ششمین قهرمانی استقلال در تاریخ لیگ برتر، نیاز به معجزه‌ای مشابه دارند. آبی‌ها در صورت کسب حداکثر امتیاز در 2 مسابقه پایانی فصل و ناکامی پرسپولیس و سپاهان می‌توانند امید به قهرمانی داشته باشند که اتفاق دور از انتظاری به نظر می‌رسد. احتمال عجیب قهرمانی استقلال، کسب 2 پیروزی برای آبی‌ها، 2 تساوی برای پرسپولیس و یک برد و یک باخت برای سپاهان اصفهان در 2 هفته پایانی است که می‌تواند یکی از عجیب‌ترین پایان‌های تاریخ لیگ برتر را رقم بزند.
سه تیم مدعی کسب عنوان قهرمانی لیگ بیست‌ودوم در صورت رقم خوردن این نتایج روی امتیاز 62 در جدول رده‌بندی برابر خواهند شد که با توجه به قانون بررسی تفاضل گل در صورت برابری امتیازات بیش از دو تیم، آبی‌پوشان پایتخت(در صورت داشتن تفاضل گل بهتر نسبت به سایر رقبا) می‌توانند به شکلی دراماتیک فاتح لیگ بیست‌ودوم شوند. فرم ضعیف استقلال در هفته‌های گذشته و از دست دادن 5 امتیاز در 2 بازی قبلی باعث شده تا امید به قهرمانی در اردوی استقلالی‌ها به حداقل برسد و به‌نظر می‌رسد آنها حتی برای حضور در رتبه دوم جدول در پایان فصل هم امید چندانی ندارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی