[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

با خیرین راه‌ساز تفاهم‌نامه امضا کردیم، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، «حسن شبانی» مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در همایش تجلیل از خیرین راه‌ساز اداره کل راه و شهرسازی لارستان و غرب هرمزگان که در سالن همایش‌های این اداره کل برگزار شد، اظهار داشت: انسان‌های نیکوکار نسبت به دیگران حس مهربانی دارند؛ این انسان‌های خوش‌قلب، به کل انسان‌ها حس مهرورزی دارند.
وی خاطرنشان کرد: جایگاه نیکوکاری از نظر عُرف و شَرع امری بسیار پسندیده است و از اهمیت و جایگاه بلندی در رفتارهای اجتماعی برخوردار است؛ به طور کل، احسان و نیکوکاری همت بلند می‌خواهد و قلبی رئوف؛ نه صرفاً تمکن مالی.
مدیرکل راه و شهرسازی لارستان تصریح کرد: تاریخچه نیکوکاری در منطقه لارستان، جنوب استان فارس و غرب هرمزگان به سالیان دور برمی‌گردد؛ آب‌انبارها، اماکن مذهبی اطراف آن و مدارس و خانه‌هایی که برای محرومان ساخته شده است، این موضوع را 
تأیید می‌کند.
شبانی اظهار داشت: ساخت راه‌ها به عنوان پروژه‌های بسیار پرهزینه، علاوه بر رونق بخشیدن و منفعت‌های اقتصادی، آموزشی و کشاورزی برای منطقه، به نوعی خدمت‌رسانی به کل مردم ایران نیز است.
وی با اشاره به مشارکت خیران در بحث راه‌سازی گفت: در حال حاضر، تفاهم‌نامه‌ای با خیران برای حدود ۲۰۰ کیلومتر راه بسته شده است که ۶ تا ۷ درصد از راه‌های حوزه اداره کل راه و شهرسازی را شامل می‌شود؛ این تفاهم‌نامه بیشتر در حوزه راه‌های فرعی، روستایی و اصلی و عمدتاً در حوزه راه‌های فرعی و روستایی بوده است. این تفاهم‌نامه به صورت ۵۰ درصد خیران و ۵۰ درصد دولت، با مشارکت خیرین نیک‌اندیش شکل گرفته است.
مدیرکل راه و شهرسازی لارستان افزود: بیش از هزارمیلیارد تومان، برآوردی است که باید هزینه شود تا بیش از ۲۰ تفاهم‌نامه 
(۲۰ پروژه) به سرانجام برسد.
وی تصریح کرد: برخی از این پروژه‌ها با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰درصدی، آماده بهره‌برداری است. برخی از پروژه‌ها هم هنوز شروع نشده است که من در اینجا از همه کسانی که در این امر خداپسندانه شریک شده‌اند، خواهش می‌کنم زودتر پروژه‌ها را شروع کنند؛ چون خیران باید تفاهم‌نامه را به سطح پایه (base) برسانند و بعد از آن به بحث هزینه دولت، تأمین قیر و آسفالت برسد.
وی خاطرنشان کرد: بنا بر برآوردها، حدود ۱۷هزار تن قیر برای این کار لازم است که بیش از ۲۰۰میلیارد تومان فقط پول قیر می‌شود؛ ضمن اینکه در تفاهم‌نامه، علائم، خط‌کشی‌ها، نظارت و آزمایشگاه برعهده ماست و در اینجا درخواست می‌کنم که تأمین اعتبارات لازم برای اجرا و اتمام این پروژه‌ها در نظر گرفته شود.
مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با قدردانی از خیران اظهار داشت: از همه خیران تشکر می‌کنم؛ دست تک تک خیران و نیک‌اندیشان را می‌بوسم و از آن‌ها خواهش می‌کنم که همچون گذشته یار و همراه ما باشند.
شبانی تصریح کرد: نیک‌اندیشی و کار خیر فقط به تمکن مالی نیست؛ گاهی می‌توان با زبان، نیت و همراهی با دیگران این کار را انجام داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی