[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

تور گردشگری دارالعلم برگزار می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: به مناسبت بزرگداشت حکیم ملاصدرا، تور گردشگری دارالعلم 
برگزار می‌شود.
مشفقیان با بیان این مطلب که به مناسبت بزرگداشت حکیم ملاصدرا، تورگردشگری دارالعلم برگزار می‌شود، گفت: شیراز از دیرباز یکی از بزرگ‌ترین مراکز علمی جهان بوده و بیشتر مدارسش در روزگاران گذشته به عنوان پایگاه‌های علمی، محل پذیرش دانشجویان و طالبان حکمت و علم بود که از اقصی نقاط جهان به شیراز می‌آمدند. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، خاطرنشان کرد: آسمان علم و حکمت شیراز، به اختر تابناک عالمان و مدرسان بسیاری زینت شده که هر کدام در علوم زمانه خود سرآمد و زبانزد بودند و وجود این عالمان و کلاس‌های تدریس آنها، باعث شده بود که شیراز را دارالعلم جهان خطاب کرده و دانشجویان را از سراسر ایران و جهان به پای کرسی‌های درس و خطابه این عالمان بکشاند.
معاون شهردار شیراز تصریح کرد: اول خردادماه یادروز ملاصدرا و یادآور روزگاران پر از افتخار این مرز و بوم در زمینه علم و دانش و حکمت می‌باشد؛ به همین مناسبت و در راستای بزرگداشت این عالم حکیم، تور گردشگری با عنوان دارالعلم ویژه این مناسبت در روزهای 31 اردیبهشت و اول و دوم خرداد برگزار می‌شود. وی خاطرنشان کرد: این تورها شامل دو مسیر می‌شود که مسیر اول از حجره علامه میر سید شریف جرجانی در مدرسه دارالشفا آغاز می‌شود و از مقبره این عالم گران‌قدر که در سابق محل حجره تدریس این حکیم بوده است، بازدید خواهد شد. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد: در ادامه مسیر، ضمن عبور از محور منصوریه و مدرسه تاریخی منصوریه، گردشگران از مقبره علمایی مثل امیر صدرالدین منصور دشتکی، قیاس الدین منصور دشتکی و حاج میرزا حسن فسایی بازدید می‌کنند و این پیمایش مسیر تا مدرسه خان ادامه خواهد داشت.معاون شهردار شیراز با بیان این مطلب که در این تورها گردشگری پیاده به روش پیمایشی انجام می‌شود، تصریح کرد: گردشگران در این مسیر از محور بین الحرمین و بازار حاجی و مدارس تاریخی حکیم و مقیمیه بازدید و در نهایت در مدرسه خان و مَدْرَس ملاصدرا بازدید به پایان می‌رسد. وی با اشاره به این مطلب که بر اساس هر مناسبت تورهایی مطابق با آن رویداد ترتیب می‌دهیم، گفت: فراخوان شرکت در این تور عمومی بوده و در همان ساعات اولیه با چنان استقبال خوبی از سوی شهروندان مواجه شد که ظرفیت آن به سرعت به پایان رسید.
این مقام مسؤول با اعلام اینکه در ویژه برنامه‌های یادروز حافظ و سعدی، هشت مسیر گردشگری ادبی در شیراز معرفی شدند، یادآور شد: طراحی و اجرای2 مسیر گردشگری ویژه رمضان، 8 مسیر گردشگری ویژه نوروز، 5 مسیر ویژه گردشگری انقلاب، هفت مسیر گردشگری مذهبی با موضوع مسجدمحوری، معرفی بقاع متبرکه و آداب و رسوم مذهبی اهالی شیراز از جمله اقدامات معاونت گردشگری و امور زیارت این سازمان می‌باشد که در سال جاری طراحی و اجرا شده است. لازم به ذکر است که تور گردشگری دارالعلم در روزهای 31 اردیبهشت و اول و دوم خردادماه برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی