[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

پرواز لار و لامرد تقویت شود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، «سیدحسین میرشفیع» مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور طرح‌های زیربنایی و مدیرعامل انجمن خیرین راهساز راه و ترابری، در همایش تجلیل از خیرین راهساز اداره کل راه و شهرسازی لارستان و غرب هرمزگان که در لار برگزار شد، اظهار داشت: همیشه کار خیر این نیست که پول نقد بیاوریم و کار مستقیم انجام دهیم؛ یک سری از کارهای خیر به صورت پیگیری‌ها، هماهنگی‌ها و ارتباطات می‌تواند برقرار شود. وی با اشاره به مسیر بندرعباس- لار- شیراز گفت: راه ارتباطی بندرعباس و لار به سمت شیراز، کُریدور بسیار مهمی است؛ هم از نظر توسعه ای و هم اینکه بسیار خطرناک شده است و هر لحظه نگران هستیم که شاید اتفاق ناگواری بیفتد؛ با توجه به اینکه این مسیر به یکی از کریدورهای حمل سوخت تبدیل شده است و امیدواریم که سریع تر به نتیجه برسد و تکمیل شود. مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور طرح‌های زیربنایی افزود: نمی‌خواهیم هزینه باقی مانده این طرح که بیش از ۱۰۰ کیلومتر از مسیر تا لار باقی مانده است را به خیرین تحمیل کنیم، اما این ظرفیت وجود دارد که اگر کسی آمادگی سرمایه‌گذاری برای این کار دارد، به جای اینکه سه چهار سال طول بکشد تا بودجه‌های مصوب اختصاص یابد، به سرعت این سرمایه گذاری را انجام دهد و به سرعت کار را به نتیجه برساند و دولت هم بعد از چند سال این سرمایه را به وی برمی‌گرداند.
میرشفیع با اشاره به ظرفیت فرودگاه لارستان اظهار داشت: برای اینکه از ظرفیت فرودگاه‌های لار و لامرد بیشتر استفاده شود، می‌توانیم هماهنگ کنیم هواپیماهای ملکی یا اجاره ای با اساس لارستان داشته باشد. حتی نیازی نیست که شرکت هواپیمایی جدید تأسیس کنید؛ بلکه می‌توان از ظرفیت‌های شرکت‌های هواپیمایی موجود هم استفاده کرد؛ یعنی هواپیما مختصِ لارستان، اما در مدیریت شرکت‌های هواپیمایی موجود باشد.
مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور طرح‌های زیربنایی و مدیرعامل انجمن خیرین راهساز راه و ترابری در بخش دیگری از سخنانش گفت: نیت ما این است که هر کسی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی است، به سرعت خانه دار شود. تأمین زمین به عهده ماست، تسهیلات بانکی را هم تأمین می‌کنیم، به کمک خیرین هم نیاز داریم که دست محرومان را بگیرند تا این کار به سرعت به نتیجه برسد؛ بنابراین یکی از قول‌های ما این است که درکوتاه ترین زمان، تمام محرومان منطقه لارستان خانه دار شوند. سید حسین میرشفیع خاطرنشان کرد: توافقات قبلی و جدیدمان در پروژه‌های راه روستایی و منطقه ای را پیگیری می‌کنیم و اگر توافقات جدیدی هم لازم بود، برای آن برنامه ریزی می‌کنیم.
وی تصریح کرد: شرایط مسیر بندر لنگه به سمت بستک و لار بسیار ارتقا پیدا کرده است. از لامرد هم یک راه ارتباطی به منطقه جناح (از توابع بستک) کشیده شده که بسیار ارزشمند است. در صورتی که بخواهید محورهای ارتباطی مشترک تعریف شود، می‌توانیم این موضوع را هم پیگیری کنیم تا این محور باعث رشد منطقه ای شود. میرشفیع تصریح کرد: در حال حاضر جاده بندرعباس به تهران از سمت سیرجان عبور می‌کند؛ اگر این کریدور درست شود، برای توسعه منطقه بسیار مهم است؛ چون آزادراه شیراز- اصفهان در حال ساخته شدن است و راه حدود ۱۳۰ کیلومتر کوتاه خواهد شد.
وی افزود: کریدوری که از سمت شیراز به تهران می‌رود، کوتاه تر و بهتر از کریدوری است که از سمت سیرجان است؛ یعنی اگر این کار انجام شود، در آینده یک تغییر مسیر کلان اقتصادی هم می‌تواند در منطقه لارستان اتفاق بیفتد. مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور طرح‌های زیربنایی در پایان گفت: از فرصت اینکه وزیر راه اهل لارستان است و منطقه را می‌شناسد، استفاده کنید؛ می‌توان کمک‌های خاصی کرد. من هم حتماً گزارش این جلسه را به وزیر خواهم داد تا بتوان از ظرفیت‌های موجود و دولتی استفاده کنیم. گفتنی است پیش از صحبت‌های میرشفیع، شهرداران اشکنان و فال، دهیار چاه نهر و یکی از خیرین صحرای باغ هم در سخنانی درخواست‌ها و مشکلات خود را مطرح کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی