[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۱
  • دوره جدید

استعدادها زودتر از موعد از استان می‌روند، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا جوکار:
فوتبال پایه را می‌توان مهم‌ترین قسمت این رشته پرطرفدار دانست که نگاه اصولی و حرفه‌ای به آن، می‌تواند باعث موفقیت‌های زیادی در آینده شود.
مربیان فوتبال پایه همچنین دغدغه ای دارند. حسن زندی یکی از مربیان جوان فوتبال پایه شیراز، درباره مشکلات و دغدغه‌ها صحبت‌هایی کرده که در ادامه می‌خوانید.
سوابق مربیگری
از سال ۸۹ مربیگری می‌کنم و افتخار داشتم که در باشگاه‌های آریا، خلیج فارس، سرخپوشان، فجر شهید سپاسی و ایمان سبز کار کنم که بخش اصلی و عمده فعالیت بنده در باشگاه خلیج فارس بوده است.
مقام قهرمانی زیر ۱۵ سال کشور در سال ۱۳۹۸، قهرمانی زیر ۱۵ سال کشور در سال ۱۴۰۰، قهرمانی زیرگروه نوجوانان کشور و صعود به لیگ برتر سال ۱۴۰۰، قهرمانی زیر ۱۷ سال استان ۱۴۰۰ ، قهرمانی زیر ۱۵ استان ۱۳۹۸، قهرمانی لیگ برتر نوجوانان شیراز ۱۴۰۰ و قهرمان لیگ برتر جوانان شیراز ۱۳۹۶ از جمله افتخارات بنده بوده است.
خوشحالم که سالم مربیگری کرده‌ام و دنبال ضایع کردن حق کسی نبوده‌ام، که این بهترین عنوان برای من است.  بقیه عناوین و افتخارات گذرا هستند و چیزی که می‌ماند  انسانیت و صداقت در کار است که خدا را شاکرم و در این موضوع، از خودم راضی هستم.
وضعیت فوتبال پایه
به هر حال، فوتبال پایه اسیر معضلاتی است که مهم‌ترین آنها عدم شایسته‌سالاری و استفاده از رانت و امتیازات غیرفوتبالی است.
صرف نتیجه‌گرا بودن اکثر مربیان باعث شده در بخش آموزشی و تربیت اصول حرفه‌ای فعالیت چشمگیری صورت نگیرد.
همیشه این را گفته‌ام که مربیان پایه این‌قدر که به‌دنبال راه‌های تخریب یکدیگر و دشمنی با هم هستند، دنبال موفقیت و پیشرفت خود نیستند. در تمام مسابقات فوتبال که در این شهر برگزار می‌شود، به جرأت می‌توانم بگویم که اکثر مربیان که برای تماشای بازی می‌آیند، فقط برای اینکه باخت تیم شهرشان را ببینند حضور دارند! این موضوع باعث شده مسیر فوتبال در رده‌های پایه به انحراف برود و از اصل خود که آموزش و رشد بازیکن و مربی و باشگاه است، دور شود.
فوتبال پایه نظارت می‌خواهد
با این مسیر که در پیش داریم، تمامی استعدادها و غیراستعدادها خیلی زودتر از موعد از استان خارج می‌شوند. در آینده‌ای شاید نه‌چندان دور، فوتبال فقط و فقط منبع درآمد به هر قیمتی خواهد شد و دیگر کسی دنبال موفقیت و پیشرفت نخواهد بود. 
امیدوارم مسئولان فوتبالی شهرمان نظارت بیشتر و دقیق‌تر و بدون غرض‌ورزی بر فوتبال پایه داشته باشند و روزهای خوب برای فوتبال این شهر فرا برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی