[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

کافه کارآفرینی مسیر نجات افتتاح شد، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آیین گشایش کافه کارآفرینی مسیر نجات برگزار شد. این مراسم با حضور دکتر وحید خداپرست مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، مدیرعامل شرکت ایده‌گستران ثمین پارس و جمعی از کارآفرینان برتر کشور در کافه کارآفرینی مسیر نجات برگزار شد.
 استقبال از فعالیت کارآفرینان برنامه‌محور
مدیرکل محترم اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در این مراسم گفت: در استان فارس تعهد دوبرابری ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی را داریم و از هر سازمان و مؤسسه ای که بتواند در راستای تحقق این هدف بزرگ استان را یاری کند، استقبال می‌کنیم.
دکتر وحید خداپرست در ادامه از حمایت کامل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس از کارآفرینان خبر داد و افزود: یکی از مشکلات در استان فارس شناسایی استعدادها در حوزه‌های مختلف است و شرکت ایده گستران ثمین پارس با برنامه ریزی دقیق و مدون می‌تواند در زمینه شناسایی استعدادهای کارآفرینی موفق عمل کند.
او با تأکید بر اینکه برنامه محوری و بهره گیری از تجارب پیشکسوتان رمز توسعه و پیشرفت است، اظهار داشت: برخورداری از پیوست‌های اجرایی علمی، مدون و سرشار از ابتکار و نوآوری، نقش ارزنده ای در پیشرفت دارد. در استان فارس متأسفانه پدیده برنامه محوری در قیاس با استان‌های هم‌تراز کمتر دیده می‌شود و در این زمینه نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتری هستیم.
این مقام عالی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان فارس افزود: با تکیه بر توانمندی و ظرفیت استارت‌آپ‌ها به‌راحتی می‌توان به موفقیت رسید.
در شرایط فعلی اقتصادی راه اندازی کارخانه‌های کلان با سرمایه‌گذاری‌های میلیاردی دشوار است و می‌توان با حمایت از مشاغل خرد و بنگاه‌هایی که در شرایط فعلی اقتصادی با هزینه کم قابل راه اندازی هستند، گام مهمی در عرصه اشتغال‌زایی برداشت.
دکتر خداپرست با تأکید بر این نکته که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان فارس حامی و در کنار اشتغال‌آفرینان است و به تعالی کارآفرینی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می‌اندیشد، اظهار داشت: امیدواریم در انتهای سال 1401 ارزیابی موفقی از عملکرد مسیر نجات شرکت ایده‌گستران ثمین پارس حاصل شود و برنامه‌ها و اهداف کلان این مجموعه به صورت حداکثری تحقق یابند.
او در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از نگاه ارزشی شرکت ایده‌گستران ثمین پارس که تنها به درآمدزایی نمی‌اندیشد، اظهار داشت: در استان فارس مؤلفه‌های آموزشی متأسفانه تا حدودی مغفول مانده است و مشکل ما در تعاون و کار عدم اطلاع کافی از حوزه مقررات است.
 اهمیت برخورداری از تجارب پیشکسوتان در اشتغال‌زایی
وی با ارائه این پیشنهاد که برای اشتغال‌زایی در حوزه فرهنگی و اجتماعی از بزرگان این عرصه برای هم اندیشی دعوت به همکاری کنید، اظهار داشت: فعالیت شرکت ایده‌گستران ثمین پارس برای ادارات کلان دولتی نیز راهگشا خواهد بود.
دکتر خداپرست با اشاره به اهمیت هم‌افزایی در حوزه به‌اشتراک‌گذاری تجارب خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم از تجارب ارزنده پیشکسوتان در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی برخوردار شده و مشکلات آنها را احصا کرده و تجربه‌های آنان را در اختیار نسل جوان و کارآفرینان قرار دهید.
مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در پایان طی سخنرانی مبسوطی، راه اندازی این کافه کارآفرینی با کادری زبده و توانمند را به مهندس سروش نجات تبریک گفت و بر لزوم برنامه‌ریزی و برنامه‌محوری در اجرای پروژه‌های آتی مسیر نجات، تأکید کرد.
 فعالیت بر  مدار  «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»
در ادامه این مراسم مهندس سروش نجات، مدیرعامل شرکت ایده‌گستران ثمین پارس و مدیریت کافه کارآفرینی مسیر نجات، از اهداف و ایده‌های مهم پیش روی کسب‌وکار سخن گفت و به تشریح برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت پرداخت.
وی به چهار شعار اصلی شرکت ایده‌گستران ثمین پارس مبنی بر «راه‌انداز، شتاب‌دهنده، مشاور و حامی» کسب ‌و کارهای نوپا اشاره کرد و بر این نکته تأکید نمود که بیانات مقام معظم رهبری درمورد نام‌گذاری شعار سال جاری به عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» چراغ راه این مجموعه برای فعالیت است. مهندس نجات در ادامه به این موضوع اشاره کرد که کافه کارآفرینی مسیر نجات به نشانی بلوار محلاتی جنوبی، کوچه چهار آماده ارائه خدمات به کارآفرینان و مدیران کسب‌وکارهای مختلف بوده و می‌تواند به فضایی تعاملی برای گسترش ایده‌های خلاق و برگزاری جلسات هم‌اندیشی و هم‌افزایی میان صاحبان اندیشه و ارائه‌کنندگان خدمات، تبدیل گردد.
 گشایش‌های بزرگ در مسیر نجات
در ادامه این مراسم قریشی نژاد کارآفرین برتر کشوری، در سخنانی به دغدغه‌ها و دل‌نگرانی‌های خود برای کسب‌وکارهای نوپا و جوان اشاره کرد و از حل این مشکلات با ورود مجموعه‌های خلاق و توانمندی همانند مسیر نجات و کارآفرینان دلسوزی همچون مهندس سروش نجات اظهار امیدواری کرد. در پایان این نشست صمیمانه کافه کارآفرینی مسیر نجات با حضور دکتر وحید خداپرست مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، مهندس سروش نجات، مدیرعامل شرکت ایده‌گستران ثمین پارس و جمعی از کارآفرینان برتر کشور افتتاح شد. بر اساس این گزارش، شایان ذکر است علاقه‌مندان به استفاده از خدمات کافه کارآفرینی مسیرنجات می‌توانند به نشانی اینترنتی 
www.Masirnejat.com و اینستاگرام‌ masirnejat مراجعه نموده یا با شماره موبایل 09900906585 تماس حاصل نمایند. کافه کارآفرینی مسیر نجات به نشانی بلوار محلاتی جنوبی، کوچه چهار آماده خدمت‌رسانی به عموم جامعه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی