[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

تجار دیپلمات می‌شوند ، روزنامه شیراز نوین

دکتر ایمانیه با بیان اینکه رایزن‌های اقتصادی در کشورهای عمان، قطر و عراق از بین تجار انتخاب شوند، از معاون دیپلماسی اقتصادی خواست تا پیگیری لازم برای افتتاح کنسولگری عمان و قطر در شیراز انجام شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در نشست تاجران و بازرگانان استان فارس که با حضور معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد، با اشاره به توجه رویکرد دولت سیزدهم در تعامل اقتصادی با کشور‌های همسایه گفت: حاصل تلاش‌های وزارت امور خارجه افزایش صادرات است.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه رایزن‌های اقتصادی در کشورهای عمان، قطر و عراق از بین تجار انتخاب شوند، از معاون دیپلماسی اقتصادی خواست تا پیگیری لازم برای افتتاح کنسولگری عمان و قطر در شیراز انجام شود.
استاندار فارس با اشاره به فرصت برگزاری جام جهانی در کشور قطر، بیان داشت: در صورت امکان یکی از شرکت‌های هواپیمایی سفر رایگان تماشاچیان جام جهانی به استان فارس را متقبل شود؛ چراکه باعث رشد گردشگری و معرفی اماکن تاریخی کشور به ویژه استان خواهد شد.
نماینده عالی دولت در فارس تصریح کرد: نمایشگاه صنایع دستی توسط تجار فارس و شیراز در قطر برگزار می‌شود و صادرات مواد کشاورزی و میوه افزایش پیدا می‌کند.
دکتر ایمانیه با اشاره به ظرفیت توریسم درمانی شهر شیراز، ابراز امیدواری کرد تا حضور بیماران خارجی در این شهر سه برابر شود. 
استاندار فارس با تأکید بر افزایش سه برابری سهم استان در شش کشوری که بیشترین تعامل با تاجران استان فارسی را دارند، گفت: در شش کشوری که بازار هدف صادرات استان فارس هستند، باید صادرات استان تا پایان امسال سه برابر شود؛ بنابراین تاجران استان نیز زمینه را فراهم کنند.
وی جاده بین خلیج فارس تا شیراز را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: باید با رایزنی، زمینه سرمایه گذاری خارجی مخصوصاً کشور‌های حوزه خلیج فارس در استان فارس و در راستای این آزادراه فراهم شود. 
نماینده عالی دولت در فارس ضمن اشاره به اقدامات خوب وزارت امور خارجه در اتصال ظرفیت‌های کشور با همسایگان و دیگر کشورها، اظهار کرد: ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استان فارس از طریق تارنمای وزارت امور خارجه کشور 
معرفی شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی