[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

مصرف بهینه به‌عنوان ارزش اجتماعی ترویج داده شود، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر با اشاره به اهمیت پرداختن به مقوله مصرف انرژی در سال تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی، تأکید کرد که مصرف بهینه در همه حوزه‌ها به ویژه انرژی باید به عنوان یک ارزش اجتماعی ترویج داده شود.
به گزارش ایسنا، محسن جوادی آزاد، ضمن یادآوری اینکه اول خرداد به عنوان روز بهره وری و مصرف بهینه نام‌گذاری شده است، گفت: بهره وری ارتباط معناداری با مصرف بهینه داشته و دارد.
او خاطرنشان کرد: بهینه‌سازی مصرف به معنای استفاده درست و به اندازه، با مفهوم بهره وری با معنای استفاده مطلوب، مؤثر و بهینه از تمام وقت، امکانات، ظرفیت، پتانسیل، سرمایه، نیرو و منابعی که به انسان برای رسیدن به رشد و شکوفایی همه جانبه کمک می‌کند، قرابت دارد.
جوادی ‌آزاد اضافه کرد: در سالی که تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی سرلوحه همه فعالیت‌های اقتصادی و برنامه‌ریزی‌های ملی ماست، باید مصرف بهینه نیز در اولویت‌های اول ما قرار گیرد.
او با بیان اینکه در مقوله مصرف انرژی و به ویژه مصرف برق، امسال نیازمند ترویج بیشتر یک ارزش اجتماعی تحت عنوان مصرف بهینه هستیم، گفت: امسال ناترازی تولید و گذر از اوج مصرف برق در تابستان، ما را در شرایط ویژه‌ای قرار داده که عبور از آن با همراهی 2 گروه توانمند امکان‌پذیر است. این مدرس دانشگاه ضمن بیان اینکه مسئولان دولتی در سطح وزارت نیرو، توانیر و شرکت‌های برق، اعم از منطقه‌ای، تولید و توزیع، یکی از این ارکان است، گفت: اقدامات شایسته‌ای برای حل مسئله ناترازی و گذر مناسب از ایام پیک مصرف انرژی برق در دست انجام است. مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای فارس ادامه داد: تدوین صد برنامه اقدام جامع در زنجیره تولید، انتقال و توزیع برق به صورت نظام‌مند و هدفمند، یکی از اقدامات در این حوزه بوده که توجه و تمرکز تمام ارکان صنعت برق را برای تأمین برق مستمر و پایدار در ایران سرافراز مصروف کرده است.
جوادی ‌آزاد با بیان اینکه رکن دوم در مسیر حل مشکل ناترازی و گذر از پیک مصرف، مردم هستند، گفت: مردم ایران، بحق جزو شایسته‌ترین ملت‌ها قرار دارند؛ کسانیکه از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، دست در دست هم از فراز و نشیب‌های متعددی عبور و اثبات کرده‌اند که در همه سختی‌ها مقاوم و همراه هستند. این مقام مسئول اضافه کرد: مردم می‌دانند و به خوبی آگاه‌اند که مسئولیت اجتماعی و تعهد اخلاقی به آنها انگیزه‌ای فراتر از تصور خواهد بخشید تا با اقداماتی جزئی که همگی شدنی‌ است، قادر به بهینه‌سازی مصرف انرژی خصوصاً برق هستند. جوادی‌ آزاد با بیان اینکه در بحث مصرف بهینه، نه تنها رفاه تحت الشعاع قرار نمی‌گیرد، بلکه منجر به صرف هزینه‌ها در بخش‌های اثرگذارتری خواهد شد، گفت: این موضوع منجر به کاهش هزینه مادی و معنوی از یک سو و برخورداری از مشوق‌هایی نیز خواهد بود.
مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای فارس با تأکید بر اینکه برای عبور از گلوگاه ناترازی برق، باید هر 2 رکن همراه شده و از جان و دل تلاش کنند، افزود: امیدوار هستیم که امسال علی‌رغم همه دشواری‌ها، شرایط برای شهروندان به تدریج مطلوب‌تر شود.
جوادی ‌آزاد یادآور شد که راهکارهای ساده و قابل دسترسی برای مدیریت مصرف انرژی و رسیدن به سطحی بهینه در این زمینه وجود دارد که شهروندان می‌توانند ضمن مراجعه به سایت شرکت توانیر، از آنها مطلع و بهره مند شوند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی