[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

دیدار شهردار و اعضای شورای شهر صدرا با آیت‌الله ملک‌حسینی همزمان با روز صدرا، روزنامه شیراز نوین

به گزارش اداره روابط‌عمومی و اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر صدرا، به مناسبت روز صدرا پرنیان شهردار و فیروزمند رئیس شورای اسلامی و آقایان عزیزی، محمدی، زارع و پارسایی اعضای شورای اسلامی شهر صدرا با حضور در مدرسه علمیه خان، با آیت الله ملک حسینی مدیر این مدرسه دیدار و گفت‌وگو نمودند.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی مدیر مدرسه و نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری، در این دیدار در خصوص روز صدرا با بیان اینکه شهری قابل سوگند و احترام است که انسان در آن حضور دارد، گفت: شهر برای انسان است و باید در خدمت نیازهای انسان باشد.
آیت الله ملک حسینی اظهار داشت: شهری برای انسان شهر محسوب می‌شود که ابتدا نیازهای فکری، فرهنگی و عبادی در آن پیش بینی و حل گردد، در مرحله بعد به نیازهای اجتماعی پرداخته شود و در مراحل بعدی نیازهای معطوف به اقتصاد و بازار و جلوه‌های زیبایی مطرح گردد.
اگر می‌بینید شهرهایی ساخته شده اند که کتابخانه و مسجد و حسینیه ندارند، به دلیل این است که نیازهای انسان را به صورت معکوس انجام داده اند. 
وی گفت: شتاب رشد جمعیت و مهاجرت به شهر صدرا خیلی زیاد است. در صدرا باید رشد جمعیت و برآورده کردن نیاز‌ها به موازات هم صورت می‌پذیرفت، ولی متأسفانه به دلیل ناپختگی‌های گذشته این چنین نبوده است.
آیت الله ملک حسینی خطاب به شهردار و اعضای شورای شهر گفت: فرض کنید شما اولین شهردار و شورای شهر صدرا هستید؛ سپس به وظایف خود به درستی عمل نمایید و تا جایی که کار شما درست باشد نباید از هیچ موضوعی هراس داشته باشید. از الگوهای موفق علمی استفاده کنید. صدرا باید از بیمارستان پیوند اعضا که از مطرح ترین بیمارستان‌های جهان است، استفاده نماید و رشد شهر حول این بیمارستان صورت پذیرد و می‌بایست هرچه بیشتر از این ظرفیت فراملی در حوزه‌های مختلفی همچون گردشگری درمانی، اقتصاد و تجارت مربوط به این ظرفیت بی‌نظیر بهره برد.
شهردار و اعضای شورای شهر صدرا در این دیدار گزارشی از برنامه‌ها و کارهای انجام شده در شهر صدرا ارائه نمودند و خواستار توجه ویژه مسئولان استان به شهر صدرا برای رفع مشکلات و توسعه این شهر در زمینه‌های مختلف همچون ارتقای شهر صدرا به شهرستان شدند.
همچنین پرنیان شهردار صدرا با اشاره به اینکه صدرا ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه دارد، گفت: خوشبختانه با تلاش تمامی کارکنان شهرداری و اعضای شورای شهر، بودجه شهرداری نسبت به سه سال گذشته حدود 5 برابر افزایش یافته است و ما تلاش می‌کنیم مشکلاتی را که از گذشته بر جای مانده، با برنامه ریزی مدون تا چند سال آینده مرتفع نماییم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی