[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

مدیر کل ورزش و جوانان فارس : تعامل بین دستگاهی نقش بسزایی در معرفی خدمات دارد، روزنامه شیراز نوین

دکتر حیدر صفرپور مدیر کل ورزش و جوانان فارس در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی فارس بیان کرد:ارتباط بین بخشی و بین دستگاهی در راستای معرفی بیشتر ظرفیت دو دستگاه نقش مؤثری دارد و این مهم اثرات جانبی چالش‌ها را به حداقل می‌رساند.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان فارس، در سومین جلسه سلسله نشست‌های شورای معاونین اداره کل ورزش و جوانان فارس با دستگاه‌های اجرایی استان، دکتر حیدر صفرپور مدیر کل ورزش و جوانان فارس بیان کرد:ارتباط بین بخشی و بین دستگاهی در راستای معرفی بیشتر ظرفیت دو دستگاه نقش مؤثری دارد و این مهم اثرات جانبی چالش‌ها را به حداقل می‌رساند.
او برگزاری دوره سرباز مهارت را تجربه خوب همکاری مشترک با جهاد دانشگاهی فارس ذکر و خاطرنشان کرد:این مهم در فارس به عنوان استانی پیشرو به بهترین شکل ممکن اجرایی شد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس بر استفاده از ظرفیت دانشگاهی در تعریف و تفسیر نیازهای جامعه ورزش و مسائل موجود از طریق سرفصل‌های پژوهشی تأکید و عنوان کرد:پیش نیاز تحقق این مهم انجام دقیق و علمی ‌یک کار تحقیقاتی است که نیازهای استان بر اساس شرایط موجود احصا شود.
صفرپور که با همراهی شورای معاونین اداره کل متبوع در دیدار حضور یافت، در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد:زنان، طیف شاخصی از جمعیت استان فارس را تشکیل داده‌اند‌ و در حوزه ورزش و جوانان نگاه متفاوتی به این قشر داریم و یکی از هدف‌گذاری‌هایمان این است که مادران خانواده را با رسالت و اهمیت فضای ورزش آشنا کنیم، چرا که معتقدیم این کار، پیشران شدن کل خانواده در امر ورزش را تسهیل می‌‌کند.
او خاطرنشان کرد: با توجه به اقتضائات خاص زنان و احساس برخی محدودیت‌ها، می‌توان ضمن معرفی ظرفیت‌های موجود، زمینه برای حضور بانوان در عرصه‌های مختلف را فراهم کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس ابراز امیدواری کرد که این جلسه فتح بابی برای تعاملات و ارتباط بعدی باشد.
صفرپور همچنین تصریح کرد:علاقه‌ای به امضای تفاهم‌نامه‌ صرفاً بر روی کاغذ نداریم بلکه باید با برگزاری جلسات کارشناسی، مواردی که قابلیت اجرایی داشته باشند، احصا شوند.
دکتر محمدمهدی سرفراز شکوهی، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز در ادامه این نشست، بیان کرد:رویکرد جدیدی در ورزش و جوانان استان با تمرکز بر سمن‌های مردم نهاد فعال در حوزه علم و فناوری با توجه به شعار سال در دستور کار قرار گرفته است.
او افزود: بین ١٥ تا ١٧ سمن در استان فارس در عرصه علم و فناوری ومشخصاً دانش بنیان فعالیت می‌کنند که با توجه به رویکرد مردمی ‌و اجتماعی که دارند، زمینه حضور علمی ‌آن‌ها در مراکزی مانند جهاددانشگاهی وجود دارد.
شکوهی به مسائل مربوط به مهارت‌های مختلف ویژه جوانان هم اشاره و بیان کرد: اعضای سمن‌ها یک بازه سنی، سازمانی و اجتماعی دارند که نه مشخصاً زیر مجموعه آموزش و پرورش و نه دانشگاهیان تعریف می‌شوند که جهاد می‌تواند ورود کند تا اقشار مختلف جوان از بازه سنی ١٨ تا ٣٥ سال را با مسائل و مهارت‌های اجتماعی درگیر کند.
او تصریح کرد:تابستان امسال و پس از دو سال از شیوع بیماری کرونا و کاهش محدودیت‌های ناشی از این بیماری فرصت خوبی برای اعلام فراخوان برپایی کارگاه‌های مهارتی و عملیاتی در حوزه‌های صنعت، گردشگری، دانش بنیان و کشاورزی با همکاری جهاددانشگاهی فارس است.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس عنوان کرد:هم‌اینک ١٧١ سمن در استان فارس وجود دارد که اگر تنها ٥٠ سمن از این تعداد را سرپانگه داریم، اقدامات خوبی انجام خواهد شد.
همچنین در این جلسه بر اجرای اقدامات مشترک که منجر به ایجاد جامعه‌ای بانشاط و پویا و کاهش کم تحرکی می‌شود، تأکید شد.
حضور بانوان در حوزه‌های قهرمانی، علمی‌ و آموزشی و فرهنگی، استعدادیابی زنان در حوزه همگانی، کمبود علم در عرصه ورزش، ورود تخصصی ورزشکاران به عرصه علمی ‌و تخصصی شدن کار مربیان با ارتقای علم و دانش نیز از دیگر مواردی بود که توسط معاونین اداره کل ورزش و جوانان فارس در این جلسه مطرح شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی