[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

فرهنگ برد و نقش مربی، روزنامه شیراز نوین

دو تیم پر آوازه منچسترسیتی و لیورپول در روش‌ها و رویکردهای ذهنی در حد بالای استانداردهای جهانی قرار دارند.«تفکر مثبت» و «فرهنگ بُرد» دو خصیصه اصلی این دو باشگاه است.
در فرهنگ بُرد، افراد به این موضوعات فکر می‌کنند:ما خوب هستیم، از هیچ چیز نمی‌ترسیم، از قدرت تیم حریف نگران نیستیم و وظیفه خود را انجام می‌دهیم.
اما مشکل اینجاست که اگر فرهنگ بُرد در یک تیم تثبیت نشد و تیم هفته‌ها طعم بُرد و پیروزی را نچشید، به‌سرعت افکار منفی مرتبط با عدم نتیجه‌گیری در ذهن بازیکنان نقش می‌بندد و به یک باور منفی و مخرب در ذهن آن‌ها تبدیل خواهد شد.گویا آن‌ها هیچ اراده‌ای برای پیروزی در مسابقات حتی در مقابل تیم‌های ضعیف‌تر از خود را احساس نمی‌کنند!
هیچ زمانی و به هیچ وجه نباید در کل تیم تفکر ذهنی منفی و فرهنگ باخت وجود داشته باشد و مربی تیم نقش تعیین کننده‌ای در این خصوص دارد.مربی باید با تغییر باورهای منفی به مثبت، فرهنگ بُرد را در طول دوران مربیگری‌اش به تیم تزریق کرده و برای دست‌یابی به چنین هدفی اولاً باید این فرهنگ و روحیه پیروزی را در خود ایجاد کرده و به سایر بازیکنان تزریق کند و ثانیاً باید بازیکنانی را به تیم اضافه کند تا بتوانند تفکر برد را در کل تیم ترویج نمایند.
تیم خوب یک رؤیای مشترک دارد، تیم خوب اهداف صریح و روشنی دارد، تیم خوب انضباط درونی خوبی دارد، تیم خوب بازیکنانی دارد که مکمل یکدیگر هستند، تیم خوب بازیکنانی دارد که منافع تیم را بر منافع خودشان ترجیح می‌دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی