[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

قیمت‌ها در بازار خودرو کاهشی شد، روزنامه شیراز نوین

بررسی روند بازار خودرو نشان می‌دهد که دلالان بالاخره ترمز قیمت‌ها را در بازار کشیده و به کاهشی شدن قیمت‌ها رضایت داده‌اند. این در حالیست که این مسیر کاهش قیمت خودروها در بازار، در هفته گذشته و تحت تأثیر خبر آزادسازی واردات خودرو 
پیش‌بینی می‌شد.
به گزارش ایسنا، روند قیمت‌ها در بازار خودرو طی هفته گذشته نشان داد که دلالان دست از تلاش برنمی‌دارند و همچنان افسار بازار خودرو را به دست دارند و اجازه کاهش قیمت‌ها را در این بازار نمی‌دهند. این در حالی بود که تجربه گذشته نشان می‌دهد حتی خبرها در رابطه با واردات خودرو بر بازار آزاد تأثیرگذار بوده است.
حال اما بررسی قیمت‌ها در بازار اولین روز از خردادماه امسال و مقایسه آن با هفته گذشته نشان می‌دهد که گویا دلالان بیش از این توان مقاومت نداشته‌ و بدین ترتیب خودرو در بازار آزاد در مسیر کاهشی شدن قرار گرفت. البته هنوز هم قیمت‌ها در بازار آزاد بسیار فراتر از معمول و با فاصله بسیار از کارخانه تعیین می‌شوند. نکته قابل توجه اینجاست که محصولات خارج از تولید همچون پراید نیز همانند خودروهای بر مدار خط تولید، بالا و پایین می‌شود. البته برخلاف آنچه برخی می‌گویند، هنوز این خودرو به زیر ۲۰۰میلیون تومان نرسیده است. به طور کلی بررسی بازار امروز و مقایسه آن با هفته گذشته نشان می‌دهد که در محصولات گروه خودروسازی سایپا کاهش یک تا ۱۵میلیون تومانی شکل گرفته است.
در محصولات ایران‌خودرو نیز کاهش یک تا ۱۳میلیون تومان برای محصولات تولیدی و البته ۳۵میلیون تومان برای محصول مونتاژی این شرکت (هایما S۷ توربو) نسبت به ابتدای هفته گذشته (شنبه) مشهود است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی