[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

قاتل شهید رنجبر برای دومین بار به قصاص محکوم شد، روزنامه شیراز نوین

به گفته رئیس کل دادگستری فارس، قاتل شهید رنجبر که برای دومین بار پای میز محاکمه در دادگاه کیفری یک استان فارس حاضر شده بود، با رأی قضات این شعبه مجدداً به قصاص نفس محکوم شد.
حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی گفت: پس از اعلام نقص و نقض رأی اولیه توسط شعبه نهم دیوان عالی کشور، اقدامات قضایی در راستای تأمین نظر مرجع عالی قضایی یادشده در دستور کار قرار گرفت و پس از رسیدگی دوباره به پرونده حکم بر محکومیت متهم ایمان سبزی کار 
صادر شد.
به نقل از دادگستری فارس، موسوی با بیان اینکه حکم قصاص متهم به لحاظ ارتکاب قتل عمدی و شهادت مرحوم علی اکبر رنجبر است، افزود: متهم همچنین به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق به لحاظ سرقت توأم با آزار سلاح سازمانی شهید رنجبر و مهمات مربوطه نیز محکوم شده است. موسوی خاطرنشان کرد: نام‌برده به لحاظ ایراد ضرب و جرح عمدی با چاقو نسبت به سرباز وظیفه پاسگاه نیز به تحمل یک سال حبس و پرداخت دیه محکوم شده است.
رئیس کل دادگستری فارس عنوان کرد: پس از فرجام‌خواهی وکیل متهم در مرحله رسیدگی قبلی دیوان عالی کشور، دستوراتی مبنی بر بررسی سلامت روانی متهم توسط کمیسیون تخصصی پزشکی قانونی صادر کرد که کمیسیون تخصصی به صورت قطعی سلامت روان و قوه تمییز و اراده متهم را تأیید کرد.
به گزارش ایسنا، شامگاه چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه، سرهنگ شهید علی‌اکبر رنجبر به همراه یک سرباز، در حین گشت زنی، در حوزه استحفاظی پاسگاه بیدزرد از توابع شهرستان شیراز توسط فردی با سلاح سرد موردحمله قرار گرفت و به شهادت رسید. قاتل توسط دادگاه کیفری شیراز به قصاص محکوم شد و اکنون بر اساس نظر دیوان عالی کشور، وقت رسیدگی مجدد تعیین شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی