[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

آمار بستری کرونا در فارس ۲رقمی شد، روزنامه شیراز نوین

بر اساس آخرین آمار از وضعیت شیوع کرونا در فارس، شمار مبتلایان کووید ۱۹ نیازمند خدمات بستری در این استان به ۸۹ نفر کاهش یافته است.
ابوذر پاریزی گفت: طبق آخرین آمار از وضعیت شیوع کرونا در فارس، با کاهش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در کشور و به تبع آن در استان فارس، موارد فوت طی حدود سه هفته اخیر صفر شده و موارد بستری نیز تقلیل چشمگیری داشته است؛ به طوری که منجر به بازگشت بخش‌های بیمارستانی اختصاص یافته به بیماران کرونا به چرخه طبیعی خدمت شده است.
به گفته وی از ابتدای شیوع این بیماری تا صبح دوشنبه دوم خرداد، دومیلیون و ۱۴۷هزار و ۲۰۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های فارس تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۸هزار و ۴۸۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او افزود: همچنین از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۵۹هزار و ۶۸۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷هزار و ۶۶۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۷هزار و ۵۲۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰هزار و ۸۱۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: با بستری ۲۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۸۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
پاریزی گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۳۶ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۲۰هزار و ۱۷۸ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. بر اساس این گزارش، در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هشت‌میلیون و ۷۹هزار و ۱۶۶ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۱۷هزار و ۳۰۲ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۲۲هزار و ۸۱۶ دوز نوبت دوم و یک‌میلیون و ۵۳۹هزار و ۴۸ دوز نوبت سوم واکسن 
بوده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی