[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

فیروزآباد سیراب می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

دکتر ایمانیه در سفر رسمی خود به شهرستان فیروزآباد با اشاره به ظرفیت آثار باستانی، صنایع دستی و میراث فرهنگی این شهر از احداث موزه با همکاری بخش خصوصی و میراث فرهنگی خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه و هیئت همراه در بیست و چهارمین سفر رسمی خود به «شهرستان فیروزآباد» سفر کرد.
این سفر با بازدید از کارخانه سیمان فیروزآباد آغاز شد و مشکلات این واحد صنعتی بررسی گردید.
دکتر ایمانیه در حاشیه این سفر، ضمن تشکر از مهمان نوازی مردم فیروزآباد، نماینده مردم و امام جمعه شهرستان، گفت: فیروزآباد شهرستان پرتوان و باظرفیتی است و در بازدید از شهر میمند پتانسیل این شهر در خصوص گیاهان دارویی، گل محمدی و صنایع وابسته و بوم گردی نمایان تر شد و مقرر شد به صورت جدی تر مورد توجه قرار گیرد.
استاندار فارس با بیان اینکه مشکلات موقوفات میمند با تولیت آستان احمد بن موسی(ع) برطرف خواهد شد، خاطرنشان کرد: با قول اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، تا آخر سال تعریض جاده سه راهه میمند تمام می‌شود و تا اواخر سال ۱۴۰۲ با کمک خیران و شهرداری این مسیر تبدیل به محور ۴بانده خواهد شد.
نمانیده عالی دولت در فارس مشکل آب آشامیدنی فیروزآباد را یکی از موارد احصا شده در این سفر عنوان کرد و بیان داشت: با همت آب منطقه ای استان، به صورت موقت تا پایان مردادماه آب رسانی صورت خواهد گرفت و در عرض چند ماه به صورت دائم شاهد ریشه کن شدن این مشکل خواهیم بود.
وی از تکمیل قطعه ۳ جاده کوار به فیروزآباد تا آخر خردادماه سال جاری خبر داد و اضافه کرد: قسمتی از قطعه ۴ این محور نیز تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد.
دکتر ایمانیه ضمن بازدید از دو کارخانه بزرگ شهرستان فیروزآباد آن‌ها را دو پتانسیل صنعتی در این شهرستان دانست و تأکید کرد: مشکلات این دو کارخانه پیگیری می‌شود و در راستای مسئولیت اجتماعی کمک حال مردم خواهند بود. 
استاندار فارس با اشاره به تصادفات و خسارت‌های ناشی از آن در جاده فیروزآباد به سمت عسلویه، مخصوصاً ۵ کیلومتری اول آن، گفت: با تلاش اداره کل راه و شهرسازی استان در عرض یک سال آینده معضلات جدی این جاده مرتفع می‌شود.
نماینده عالی دولت در فارس ضمن بازدید میدانی از مشکلات روستاهای پایین دست سد هایقر، برای حل معضلات مردم قول مساعد داد. دکتر ایمانیه «باغ‌شهرها» را یکی از مشکلات اساسی شهرستان فیروزآباد دانست و تأکید کرد با هماهنگی دادگستری فارس طی چند ماه آینده این مشکل حل می‌شود.
استاندار فارس ضمن توجه به ظرفیت بی‌شمار گردشگری شهرستان فیروزآباد، اظهار کرد: این شهرستان پتانسیل آثار باستانی و هم صنایع دستی به خصوص فرش را دارد؛ بنابراین جا دارد گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی را بیش از قبل رونق دهیم. 
نماینده عالی دولت در فارس از احداث موزه فیروزآباد خبر داد و گفت: با همکاری بخش خصوصی و میراث فرهنگی، موزه فیروزآباد احداث می‌شود. دکتر ایمانیه ضمن بازدید از بیمارستان قدیم فیروزآباد، تصریح کرد: نصف زمین بیمارستان قدیم فیروزآباد تغییر کاربری داده می‌شود و عواید آن برای تأسیس بیمارستان مجهز تخصصی جدید هزینه خواهد شد.
دکتر ایمانیه عشایر را مردمان غیور، با همت و با پشتکار دانست که مولد و مفید به حال جامعه بوده و ضرورت دارد مشکلات جدی آنها به ویژه در موضوع آب، سهمیه آرد، سهمیه نهاده‌ها، راه روستایی و سلامت برطرف گردد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی