[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

رئیس پلیس فتا فارس: کلاهبردار حرفه‌ای تلگرامی به آخر خط رسید، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری خانمی جوان خبر داد که با ایجاد یک کانال تلگرامی و به بهانه فروش روتختی زیر قیمت بازار اقدام به کلاهبرداری از 300 شهروند کرده بود.
سرهنگ «حشمت سلیمانی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر اظهار داشت: چند شهروند شیرازی با ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا مراجعه کردند و اظهار داشتند با مشاهده آگهی فروش روتختی‌های ارزان قیمت در یک کانال تلگرامی، مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند که بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی ادامه داد: شکات بیان داشتند که در یک کانال تلگرامی به عنوان ارزان سرا، یک آگهی تحت عنوان «فروش روتختی به قیمت کارخانه» برخورد کرده‌‌‌اند و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، مجرم مبلغ 100میلیون ریال به عنوان پیش‌پرداخت و ارسال محصول از ما اخذ کرد و پس از دریافت وجه دیگر جواب‌گوی پیام‌ها و تماس‌های تلفنی ما نبود.
رئیس پلیس فتا استان گفت: کارشناسان با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را که خانمی جوان بود، در یکی از محله‌های شهرستان شیراز شناسایی و وی را دستگیر کنند.
سرهنگ «سلیمانی» با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه به کلاهبرداری 2میلیارد ریالی از 300 شهروند اقرار کرد، گفت: این فرد کلاهبردار برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد. این مقام انتظامی گفت: متهم در اظهارات خود هدف از این کار را کسب درآمد بیان داشت و در ادامه صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا، اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می‌کردند.
وی خاطرنشان کرد: کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و خریدهای اینترنتی خود را از طریق سایت‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی انجام دهند.
سرهنگ سلیمانی از هموطنان خواست در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک، آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir یا با شماره تلفن 096380 با کارشناسان ما در میان بگذارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی