[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

ضیافت نور و نشاط در قلب شهر جدید، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی:گروه خبر
به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر صدرا، آیین بزرگداشت حکیم ملاصدرا در شهر جدید برگزار شد. این مراسم با حضور رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر صدرا، شهردار صدرا، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان شیراز، جمعی از روحانیون معزز و جمعی دیگر از مسئولان در میان استقبال گسترده شهروندان و با همراهی اصحاب رسانه در اکوپارک صدرا برگزار شد.
شهردار صدرا در این مراسم گفت: سال جدید سرآغازی برای تحولات مثبت در شهر جدید صدرا خواهد بود. دکتر بهزاد پرنیان با بیان این که نام شهر جدید صدرا برگرفته از نام یکی از بزرگ‌ترین علما و فیلسوفان برجسته تاریخ ایران است، اظهار داشت:حکیم ملاصدرا شهرت جهانی دارد و  امیدواریم بتوانیم خدمتگزار شایسته‌ای برای اهالی شریف این شهر بوده و اهداف والای این حکیم فرزانه را در شهر جدید جامه عمل بپوشانیم. او با بیان این که مجموعه شهرداری صدرا برنامه‌های متنوعی را به‌مناسبت آیین‌های مختلف در دستور کار قرار داده، اظهار داشت: با حمایت شورای اسلامی شهر و با فروکش کردن بیماری کرونا فرصت مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی به‌وجود آمده است و امیدواریم بستری فراهم شود تا در نشاط افزایی شهروندان و ارایه خدمت گام‌های مؤثری برداریم. این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: از طرف مجموعه مدیریت شهری این نوید را به اهالی شریف شهر جدید صدرا می دهیم که سال جدید سرآغازی برای تحولات بزرگ و سازندگی برای ما خواهد بود.دکتر پرنیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این موضوع که شهرداری صدرا در نظر دارد تا مجموعه‌ای از خدمات عمرانی و فرهنگی را به صورت متوازن ارایه دهد، اظهار داشت: شهر جدید صدرا از نظر سرانه فضای سبز با محدودیت و فقر مواجه است و مجموعه مدیریت شهری متشکل از شهرداری و شورای اسلامی شهر  با آسیب شناسی این چالش وارد عمل شده و پروژه‌های متعددی را برای افزایش سرانه سبز در دستور کار قرار داده است. شهردار صدرا با تشریح برخی از برنامه‌هایی که در این حوزه تدوین شده، اظهار داشت: در همین زمینه دو پروژه بزرگ فضای سبز نظیر اکوپارک فعلی در فازهای اول و دوم شهر جدید صدرا احداث خواهد شد. با مساعدت شورای اسلامی شهر فرایند تأمین اعتبارات لازم انجام پذیرفته و پروژه در مرحله انتخاب پیمانکار است و در سه ماهه اول سال جاری عملیات احداث این دو طرح بزرگ اجرایی خواهد شد. البته به موازات این پروژه‌های کلان در حوزه فضای سبز و نشاط افزایی، تعداد 6 تا 7 پارک محله‌ای در سطح شهر صدرا ساخته شده که در حال تجهیز هستیم و ظرف چند ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. او با اشاره به این که در  شهرداری صدرا پروژه‌ها بر اساس درخواست شهروندان تعریف می‌شوند، اظهار داشت: ترمیم و روکش آسفالت از درخواست‌های اصلی مردم بود که بودجه 30 میلیارد تومانی به این امر اختصاص یافته و در دو ماه آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. وی در پایان گفت:پروژه‌های عمرانی شهرداری صدرا منحصر به موارد یاد شده نمی‌شود و در آینده نزدیک خبرهای خوبی از سازندگی در بستر شهر جدید را به مردم نوید خواهیم داد.
رئیس شورای اسلامی شهر صدرا با اشاره به اهم اقدامات مدیریت شهری برای توسعه، عمران و آبادانی گفت: شورای شهر در کنار یک شهردار متعهد و مؤمن و  جهادی برای خدمتگزاری در کنار مردم است و امیدواریم با هم افزایی به داشتن شهری آباد که حق مردم است دست یابیم. مهندس خداکرم فیروزمند به برخی از پروژه‌های در دست اجرا اشاره کرد و اظهار داشت: ساخت آرامستان شهر صدرا با همکاری شرکت عمران آغاز شده و اختصاص زمین و عملیات طراحی برای میدان میوه و تره بار انجام گردیده و به زودی نهایی خواهدشد. وی به سایر پروژه‌ها همچون پارک 9هکتاری، ساختمان معاینه فنی، زیباسازی میادین شهری و پروژه‌هایی از این دست اشاره کرد و گفت: احداث پیاده راه سلامت در بلوار بوستان با استقبال مردم مواجه شد و پروژه‌های مشابهی برای نشاط افزایی شهروندان در دستور کار است. رئیس شورای اسلامی شهر صدرا همچنین به خرید ماشین آلات پس از گذشت سال‌ها نیز اشاره کرد و گفت: بعد از گذشت 10سال ماشین آلات عمرانی با اعتبار مناسبی برای شهرداری خریداری شده است. همچنین 4مجموعه چمن ورزشی در صدرا مصوب شده است. پرداختن به بحث شهدای گمنام، راه‌های دسترسی صدرا، اتصال آزادراه شیراز اصفهان و... از دیگر مواردی بود که فیروزمند به آن اشاره کرد و گفت: یکی از پروژه‌های دیگری که دنبال می‌کنیم ساماندهی ارتفاعات صدرا است. اقدامات اولیه برای ایجاد یک محیط دلپذیر در این مکان  انجام شده تا تبدیل به محیطی مفرح شود و از زمین خواری و کوه خواری در این مناطق جلوگیری کند. او در ادامه به خرید نردبان هیدرولیکی آتش نشانی اشاره کرد و گفت: بودجه این نردبان تأمین اعتبار شده و به زودی در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد.فیروزمند در پایان به اقدامات در حوزه حمل و نقل نیز اشاره کرد و گفت: احداث پمپ بنزین و گاز در دستور کار است و زمین مناسب نیز در نظر گرفته شده است. همچنین در زمینه حمل و نقل عمومی نیز 5 دستگاه اتوبوس خریداری شده و مورد استفاده مردم قرار خواهد گرفت.

ریاست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا گفت:گره خوردن نام شهر جدید صدرا با فیلسوف بزرگ ایرانی ملقب به صدرالمتألهین حکایت از رونق علم و دانایی در این دیار دارد. دکتر عباس فرج‌زاده با تأکید بر این که هویت شهری در نقشه علم و دانش این مکان را به شهری برای آینده تبدیل کرده، اظهار داشت: نام بزرگ ملاصدرا و اهالی فرهنگ‌مدار و مطالبه‌گر، تکلیف مسئولان را برای ترسیم آینده‌ای روشن سنگین می‌کند. او با بیان این که رسالت مدیران شهری پرهیز از حرکات سطحی و پرداختن به مؤلفه‌های عمیق بر مبنای توسعه بنیادین و پژوهش است، اظهار داشت: شهر جدید صدرا برخوردار از مردمی مطالبه‌گر و آگاه است و با استفاده از زیرساخت‌های فرهنگی و مذهبی باید خدمات ارزنده‌ای را به اهالی شهر جدید ارائه داد. وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تلاش شده است در این ایام برنامه‌های متنوعی را برای شهروندان تدارک ببینیم که این رویدادها با برنامه بزرگ پیاده‌روی آغاز شد. با فروکش کردن بحران کرونا فرصتی مهیا شده است تا پس از چند سال، برنامه‌های بزرگ مردمی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنیم. ریاست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا با اشاره به این موضوع که برپایی مراسم جشن بزرگ صدرا یک مطالبه مردمی بود،اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری بنا بر وظیفه و رسالتی که دارد در تلاش است تا فضایی شاد و مفرح را برای شهروندان فرهنگ‌مدار صدرا تدارک ببیند. دکتر فرج‌زاده با تشریح برخی از برنامه‌های پیش رو گفت: در سوم خردادماه، همزمان با سالگرد آزادی خرمشهر، تجمع با شکوهی از پایگاه‌های مقاومت بسیج و مردم شهر صدرا برگزار خواهد شد و در آنجا سرود سلام فرمانده با حضور یک‌هزار نفر از آحاد جامعه و بسیجیان اجرا می‌شود.او با قدردانی از مشارکت‌های بسیجیان،سپاه ناحیه مقاومت امیرالمؤمنین(ع)، پایگاه‌های مقاومت بسیج و سایر دستگاه‌های شهری اضافه کرد: شهرداری صدرا نگاه ویژه‌ای به گسترش کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه دارد و در این زمینه پوستر و جایزه ادبی شهر صدرا در همین هفته رونمایی خواهد شد و جشنواره ادبی داستان نویسی و فیلم‌نامه نویسی در دستور کار است. این مقام فرهنگی در ادامه خاطرنشان کرد: مسابقات و رویدادهای فرهنگی جذابیت‌هایی را برای همه اقشار جامعه ایجاد کرده و امیدواریم لحظات خوبی را برای شهروندان ایجاد کند و در نهایت پاسخگوی مطالبات مردمی باشیم.دکتر فرج‌زاده با تأکید بر این که شهرداری صدرا برای همه طیف‌های سنی و همه اقشار جامعه برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کار دارد، اظهار داشت: امیدواریم با فروکش کردن ویروس کرونا زمینه‌ای فراهم شود تا مدیریت شهری به اهداف خود جامه عمل بپوشاند و روز صدرا سرآغازی برای رویدادهای بزرگ فرهنگی در شهر جدید باشد. ریاست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا در پایان افزود: مصوبه شورای اسلامی شهر یاریگر سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا برای فعالیت است و استقبال شهروندان از این رویدادها بیانگر تداوم آن‌ها در آینده خواهد بود.
در حاشیه این مراسم سخنگوی شورای اسلامی شهر صدرا گفت: یکی از کارهای خوب و شایسته این بود که معاونت شهرسازی از بدنه شهرداری تفکیک شد که این امر موجب رضایت عموم شده است. مهدی کشاورز فرایند الکترونیکی کردن خدمات شهرداری را اقدام مؤثری ارزیابی کرد و گفت: با این کار حجم مراجعات مردم به حداقل رسیده است. او با اعلام این خبر که به زودی ساختمان معاینه فنی نیز در صدرا ساخته خواهد شد، اظهار داشت: طبق مصوبه شورای شهر و با همکاری شهرداری صدرا 30میلیارد تومان نیز برای آسفالت‌ریزی اختصاص یافته است.کشاورز در ادامه به بحث سرمایه‌گذاری اشاره کرد و افزود: در حوزه سرمایه‌گذاری پکیج‌هایی آماده شده است که انتظار رونق در این عرصه را داریم. او با بیان اینکه رویکرد ما در صدرا گردشگری است، افزود: اینجا بحث کشاورزی مطرح نیست و ما باید در عرصه گردشگری سرمایه‌گذاری کنیم.کشاورز همچنین از سامان دهی باغات صدرا خبر داد و افزود: عدم توجه به این موضوع، موجب آسیب‌های اجتماعی شده است و ما به دنبال ایجاد اشتغال پایدار در این عرصه هستیم. سخنگوی شورا در مورد میدان تره‌بار صدرا نیز گفت:20هکتار زمین در ضلع غربی صدرا برای میدان تره‌بار در نظر گرفته شده است. وی در پایان پیرامون طرح نهضت ملی مسکن عنوان کرد: برای مسکن ملی دولت500 هکتار را در نظر گرفته که انتظار داریم در همه حوزه‌ها بحث خدمات آن را دنبال کند. براساس این گزارش، شایان ذکر است جشن روز صدرا با استقبال گسترده شهروندان در اکوپارک شهر جدید برگزار شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی