[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

دولتی‌ها صرفه‌جویی کنند ، روزنامه شیراز نوین

نشست مشورتی کنترل عملکرد پیکسایی مدیران شرکت توزیع نیروی برق شیراز با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، برگزار و پیرامون راهکارهای مختلف عبور از پیک مصرف انرژی برق ایام گرم سال و بهینه سازی هرچه مطلوب‌تر مصرف، مباحثی طرح و تبادل نظر شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در این جلسه که با حضور مدیرعامل و مدیران امور و نواحی برق شیراز برگزار شد، با اشاره به شرایط خاص اقتصادی کنونی، عزم دولت در اجرای کامل طرح مردمی سازی و اصلاح یارانه را جدی دانست.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز نیز در این جلسه با یادآوری اینکه اقدامات و مشوق‌های ارزشمند و تأثیرگذاری در موضوع بهینه‌سازی مصرف انرژی برق اجرایی شده است، گفت: با اجرایی شدن این طرح‌ها و همراهی مشترکان، امکان گذر از شرایط سخت پیک مصرف در تابستان امسال، وجود دارد.
محمدرضا سلاحی با تشریح اقدامات اجرایی شده در سطوح ملی، استانی و شهرستانی، گفت: تعامل با دستگاه‌های مختلف و خصوصاً فرمانداران در اجرایی کردن برنامه‌های بهینه‌سازی و مدیریت مصرف انرژی بسیار بااهمیت است.
سلاحی اقدامات لازم برای گذر از پیک مصرف برق در فصل گرم سال را شامل هوشمندسازی شبکه، نصب سکسیونر روی خطوط برق به منظور کنترل از راه دور، رؤیت پذیری و کنترل پذیری مشترکین با اولویت مشترکین پرمصرف دیماندی و اداراتی که مصرف زیاد دارند، دانست. سلاحی با اشاره به اهمیت تعامل مطلوب با فرمانداران و مدیران دستگاه‌های دولتی در این زمینه، گفت: مدیران برق باید با استفاده از ظرفیت موجود به ویژه تصویب نامه هیئت دولت، ادارات دولتی و نیمه دولتی پرمصرف را شناسایی و اشتراک برق آنان را کنترل پذیر کنند. سلاحی همچنین بر ایجاد مشوق و پیگیری جهت ترغیب ادارات، مراکز نظامی و اماکن دارای دیزل ژنراتور به تولید برق در ماه‌های گرم و ساعات اوج باری شبکه، تأکید و اضافه کرد: به نظر می‌رسد که اگر از 100درصد ظرفیت موجود در این بخش استفاده شود، امکان کاهش ۶ درصد از پیک مصرف شرکت میسر می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز ضمن اشاره به اهمیت همراهی مشترکان بخش کشاورزی و تأثیر این بخش بر کاهش مصرف، گفت: بر اساس ساز و کارهای تشویقی وزارت نیرو، با مشارکت در برنامه مدیریت مصرف برق در تابستان بابت ۵ ساعت خاموش کردن پمپ چاه آب کشاورزی، علاوه بر رایگان شدن برق مصرفی بابت ۱۹ ساعت استفاده از برق، امکان بخشش جریمه مصرف برق مازاد بر قدرت خریداری شده نیز وجود دارد.
سلاحی ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه تابستانی بدون خاموشی برق در بخش مشترکان خانگی، پیش رو داشته باشیم، گفت: با توجه به تجارب سال گذشته، وزارت نیرو و توانیر صد برنامه عملیاتی را جهت عبور موفق از پیک مصرف در تابستان تدوین و ابلاغ کرده است که بخش عمده آن مشوق‌های مدیریت مصرف مشترکان جهت تمامی مشترکان می‌باشد.
در این جلسه، معاونان و مدیران و کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق شیراز به ارائه گزارش، پیشنهاد راهکار و بیان نقطه نظرات 
خود پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی