[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

آیت‌الله رئیسی در کنگره چهارهزار شهید روحانی: پیشرفت کشور را به رفع تحریم موکول نمی‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهور با بیان اینکه پیشرفت کشور را به رفع تحریم موکول و متوقف نمی‌کنیم تا دیگران برای ما تصمیم بگیرند، گفت: قرارگاهی برای خنثی کردن تحریم‌ها تشکیل دادیم که فعالانه مشغول است.
به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در کنگره چهارهزار شهید روحانی طی یک سخنرانی ویدئوکنفرانسی خطاب به خانواده شهدای روحانی گفت: خون مطهر شهدا از عالم جهل زدایی کرد؛ مانند خون حضرت اباعبدالله حسین(ع)، جهل زدایی در جاهلیت عالم مدرن به برکت خون شهدا شکل گرفته است.
وی افزود: در جریان عادلانه کردن یارانه‌ها دشمنان چقدر تلاش کردند تا مردم سخن آنان را اجرا کنند، اما مردم را ناکامشان گذاشتند و بصیرت مردم نسبت به نظام باعث شده است که دشمن موفق نشود.
رئیس جمهور با اشاره به فتوای تحریم در قضیه تنباکو و اجابت همه مردم، گفت: مقام معظم رهبری در قضیه عادلانه سازی یارانه فتوا ندادند و فقط توصیه کردند همه قوا و مردم حمایت کنند و مردم چقدر زیبا دشمنان و بدخواهان را ناکام گذاشتند.
رئیسی خطاب به خانواده شهدا گفت: امروز دولت و بنده به عنوان طلبه خدمتگزار وظیفه خود می‌دانیم همانطور که در موضوع کرونا خدا لطف کرد و آمار داغداری ۷۰۰ خانواده به زیر ۷ نفر کاهش یافته است، احساس می‌کنیم با مدد الهی، با رهبری‌های حکیمانه و با پشتوانه مردم و نخبگان و صاحب نظران، دولت بتواند در رفع مشکلات به ویژه مشکلات معیشتی به رغم شرایطی که در اثر جنگ اوکراین و افزایش قیمت‌های جهانی رخ داده، موفق شود.
وی ادامه داد: همانطور که تهدیدات دشمن را مانع نمی‌بینیم، پیشرفت کشور را هم به رفع تحریم موکول و متوقف نمی‌کنیم تا دیگران برای ما تصمیم بگیرند و این را در عمل هم نشان دادیم و در تریبون‌های رسمی اعلام کردیم که راهبرد ما همان راهبرد رهبری است اما در عین حال، مسئله رفع تحریم‌ها را 
دنبال می‌کنیم.
وی یادآور شد: مهم‌تر از آن این است که قرارگاهی برای خنثی کردن تحریم‌ها تشکیل دادیم که فعالانه مشغول است. در تلاشیم شرایط طوری شود که این مشکلات برطرف و زندگی مردم و معیشت و کسب و کار آنها طوری شود که بتوانند متفاوت از گذشته زندگی کنند و شرایط برتر و بهتر شود.
رئیس دولت سیزدهم اظهار داشت: راهبرد دشمن ناامید کردن مردم و راهبرد نظام اسلامی امیدوار کردن مردم است. امروز هرکس خواسته یا ناخواسته، با قلم و قدمش کاری کند که مردم مأیوس و ناامید شوند، در مسیر راهبرد دشمن است و اگر برای امیدوار کردن مردم قدم بردارد، در مسیر راهبرد نظام اسلامی قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی