[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

برگزاری همایش تغذیه سالم در شرکت برق فارس، روزنامه شیراز نوین

25 نفر از کارشناسان و کارکنان شرکت برق منطقه ای استان فارس با شرکت در همایش تغذیه سالم که با حضور کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، با رویکردهای نوین تغذیه سالم آشنا شدند.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس، خانم میرزایی کارشناس ارشد تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این همایش آخرین برنامه‌های تغذیه سالم و رویکردها و چگونگی اجرای برنامه‌های تغذیه سالم برای دوری از بیماری‌های مختلف را تشریح کرد.
لازم به ذکر است در این همایش که از سوی دفتر آموزش و با هماهنگی امور کارکنان و رفاه شرکت برق منطقه ای فارس برگزار شد، اعلام گردید: داشتن یک برنامه غذایی مناسب همیشه و در همه حال می‌تواند در مقابل بروز بسیاری از بیماری‌ها از شما محافظت کند. هرکدام از اعضای بدن نیاز به تغذیه سالم و درست دارند تا به فعالیت خود ادامه داده و سلامت شما را تضمین کنند.
«سلامت، ثروت است» چیزی است که ما در روزهای مدرسه از آن یاد گرفتیم. اما به نظر می‌رسد که امروزه بسیاری از ما فراموش کرده ایم که ثروت واقعی ما چیست. با زندگی پرمشغله‌مان، عادت‌های غذایی به شدت رو به وخامت رفته است. فراموش کرده ایم که تغذیه سالم چه چیزی بوده است. داشتن یک رژیم غذایی متعادل برای ما مفید است. این‌ها، منافع استثنایی و بلندمدت هستند. به همین دلیل است که ما مزایای خوردن سالم و تأثیری که بر رفاه ما دارد را درک می‌کنیم.
خوب خوردن و تغذیه سالم به معنی داشتن یک رژیم غذایی مناسب است که  پروتئین، کربوهیدرات و چربی‌های متعادلی در بدن ایجاد کند. این غذای خوب است که بدن ما را قوی می‌سازد، بیماری‌ها را دور نگه می‌دارد و ذهن و بدنمان را بهبود می‌بخشد. مصرف چربی‌های کافی همچنین بخشی از رژیم غذایی سالم را تشکیل می‌دهد. مواد غذایی خوبی مثل سبزیجات، میوه‌ها، حبوبات کامل و غلات، تمام مواد مغذی موردنیاز برای بدنمان را فراهم می‌کنند و یک رژیم غذایی خوب را 
تشکیل می‌دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی