[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

معاون سیاسی، امنیتی استانداری فارس: قوه عاقله آینده جامعه را به‌خوبی پرورش دهیم، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: آنچه در عرصه تعلیم و تربیت نیاز داریم، این است که قوه عاقله آینده جامعه را به خوبی پرورش دهیم.
اسماعیل محبی پور روز چهارشنبه در مراسم معارفه رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: معتقد هستیم گره‌ها، ابهامات و پرسش‌های جامعه فرهنگیان و آموزش را باید توسط خودشان پاسخ بدهیم و نیاز به ورود حوزه‌های سیاسی ‌و امنیتی به این مسئله نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: عرصه دانشگاه فرهنگیان اگر بخواهد ویژگی دانشگاهی را داشته باشد، باید بتواند در بخش فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی هم ظهور و بروز داشته باشد. محبی‌پور اضافه کرد: فضای سیاسی کشور نیاز به طراوت و شادابی دارد و دانشگاه فرهنگیان که در مسیر اعتلای کشور و دین اسلام گام برمی‌دارد، می‌تواند نقش محوری در این زمینه داشته باشد.
این مقام مسئول بیان داشت: انتظاری که جامعه از فرهنگیان دارد، این است که عقل را در برابر قوه منحرف کننده جهل به فرزندان سرزمین ما یادآوری و زمینه رشد آن را فراهم کنند.
محبی‌پور گفت: ما از جامعه فرهنگیان انتظارات بسیاری داریم. یک سند بسیار مهم به عنوان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پیش روی فرهنگیان است و یک سند راهبردی نظام جمهوری اسلامی تحت عنوان سند گام دوم انقلاب اسلامی چشم انتظار فرهنگیان است که این قشر نقش مهمی در پیشبرد اهداف این دو سند دارند.
وی با اعتقاد به اینکه معلم نقش انبیا، پیامبر و امام یک جامعه را ایفا می‌کند، گفت: معلم شخصیت و جایگاه والا و برجسته‌ای دارد که نباید خود را دست کم بگیرد. معلم پرورش دهنده است و هدایت کودکانی که قوه عاقله خودآگاهی دارند را در مسیر شکوفایی استعدادهایشان بر عهده دارد. در این مراسم از زحمات حسین افلاکی فرد رئیس دانشگاه فرهنگیان قدردانی شد و کورش زارع شیبانی به عنوان رئیس جدید منصوب شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی