[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

امداد در آبادان ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، دو تیم واکنش سریع و آواربرداری آتش نشانی شیراز که با تجهیزات امدادی به آبادان سفر کرده اند، به محض حضور در محل اقدامات خود را با هماهنگی ستاد بحران حادثه ریزش ساختمان متروپل آغاز کردند.
به گفته محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش‌نشانی، بر اساس گزارش‌های اعلامی از تیم‌های عملیاتی حاضر در صحنه حادثه، متأسفانه حجم آوار پایدار نیست و این وضعیت شرایط را برای امدادگران دشوار کرده است. ساختمان مجاور متروپل تخلیه شده است و با توجه به شرایط موجود، امدادرسانی از چند جبهه در حال انجام است.
به گفته این مقام مسئول، مدیریت و آواربرداری ضلع جنوبی ساختمان بر عهده تیم‌های آتش نشان شیراز بوده و طبق طرح ارائه شده از تیم‌های واکنش سریع این سازمان، نحوه عملیات به صورت جابه‌جایی و آوار برداری از قسمت‌های فوقانی با سرعت عمل و بی وقفه در حال انجام است و هدف برداشتن آوار و دسترسی به هموطنان گرفتار در زیر آوار و برقراری ایمنی این مکان است. قانع با اشاره به شرایط سخت امدادرسانی در حادثه متروپل خاطرنشان کرد: این حادثه به دلیل تخریب ساختمان ده‌طبقه عملیات آواربرداری را دچار پیچیدگی‌های خاصی کرده است. وی عنوان کرد: اقدامات تیم اعزامی از سوی آتش‌نشانی شیراز بر اساس دستورات فرمانده میدان بوده و این تیم‌ها تا پایان عملیات و برقراری ایمنی به تلاش‌های خود ادامه خواهند داد.
قانع با اعلام آمادگی تیم‌های آواربرداری سازمان آتش‌نشانی شیراز اضافه کرد: آتش نشانان شیرازی با تجهیزات ویژه امدادی آماده کمک و اعزام به آبادان به منظور تسریع در روند 
عملیات هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی