[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

کاهش ترافیک با اجرای تقاطع جام جم، روزنامه شیراز نوین

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: تقاطع جام جم پس از اتمام عملیات اجرایی، تأثیر قابل توجهی در کاهش ترافیک محورهای بلوار شهید چمران، بلوار میرزای شیرازی و بلوار دکتر حسابی 
خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمد امین معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در خصوص تقاطع جام جم اظهار کرد: این تقاطع از تقاطع‌های مهم و تأثیرگذار در سطح شهر شیراز است که اهمیت آن به‌واسطه اتصال بزرگ‌راه‌های شمال و شمال غرب شیراز به مرکز شهر از جمله بزرگ‌راه‌های آیت‌الله محلاتی و سردار شهید سلیمانی است.
وی افزود: این تقاطع پس از اتمام عملیات اجرایی، تأثیر قابل توجهی در کاهش ترافیک محورهای بلوار شهید چمران، بلوار میرزای شیرازی و بلوار دکتر حسابی خواهد داشت.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز تصریح کرد: اهمیت این موضوع زمانی مضاعف خواهد شد که کل این مسیر و کمربندی‌ها و این رینگ شمالی که توسط آن شهر شیراز به هم متصل شده و کل بار ترافیکی بین شمال و مرکز شهر شیراز تبادل شود.
امین گفت: برای همین موضوع، طرح‌های مختلفی در سنوات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و یکی از مواردی که در خصوص این تقاطع می‌‌توان به آن اشاره کرد، بحث هم‌جواری و مجاورت آن با نهادهای دولتی و مراکز گردشگری بود.
وی با اشاره به طرح نهایی سال ۱۴۰۰ در این راستا، اضافه کرد: با در دستور قرار گرفتن مراحل تصویب آن، نقدهایی به این طرح به دلیل وجود یک پل مرتفع در این تقاطع وارد شد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه این طرح دوباره به واحد طراحی فنی عمرانی شهرداری عودت داده شد، گفت: در طرح نهایی که در سال ۱۴۰۱ ارائه شد، با حذف کامل پل مرتفع و تأمین تمامی حرکت‌های موردنیاز ترافیکی منطبق با عوارض زمین مراحل تصویب شد و پس از تأیید، انجام و پیگیری کارهای طرح، عملیات اجرایی آن از چند روز پیش در حال اجراست.
امین طرح کرد: اهمیت این طرح این بود که این طرح جدید از اواخر روزهای سال ۱۴۰۰ و روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفت و مراحل آن تصویب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی