[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

تقویت ایمنی در برابر کرونا ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه شیوع کرونا تا حدودی در جامعه مهار و کند شده است، خاطرنشان کرد که همچنان نیازمند حفظ و تقویت ایمنی جامعه در برابر کووید ۱۹ هستیم.
دکتر سید وحید حسینی چهارشنبه چهارم خرداد و در پانصد و نهمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ علوم پزشکی شیراز، یکی از اولویت‌ها را حفظ و افزایش مداوم سطح ایمنی جامعه با استفاده از واکسن برشمرد و گفت: تاکنون ۹۳ و ۶۵ صدم درصد از جمعیت هدف شهرستان‌های زیرمجموعه علوم پزشکی شیراز، دوز یک واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
حسینی اضافه کرد: بالغ بر ۸۷ و ۷۱ صدم درصد از جمعیت هدف شهرستان‌های زیرمجموعه علوم پزشکی شیراز دوز دوم و ۴۹ و دو صدم درصد از جمعیت هدف در این شهرستان‌ها دوز سوم واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند.
رئیس علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد که تزریق دوز چهارم واکسن به ۱۸۹۲ نفر جمعیت گروه هدف در شهرستان‌های زیرمجموعه این دانشگاه انجام شده است.
حسینی در ادامه با اشاره به مدیریت موفق بیماری کووید ۱۹ و انجام واکسیناسیون عمومی به عنوان یکی از دستاوردهای مهم دولت سیزدهم و وزارت بهداشت، ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و همدلی مردم با مجموعه سلامت در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون بتوانیم این بیماری را در کشور مهار کنیم.
او اظهار کرد: شناسایی روزانه بیماران جدید مبتلا به کرونا که در مواردی نیز با بستری همراه است، گویای چرخش این ویروس در سطح جامعه است و این امر تداوم پایبندی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی تمامی افراد جامعه را 
ضروری می‌سازد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از گروه هدف دریافت مرحله جدید واکسن خواست تا هرچه سریع‌تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و در این زمینه اقدام کنند.
برابر آخرین آمار اعلامی از وضعیت شیوع کرونا در فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته با بستری ۳۷ بیمار جدید، هم اکنون ۱۱۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
این گزارش ضمن ابراز خوشوقتی از اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده است، تعداد کل بیماران شناسایی شده مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع این پاندمی تا صبح چهارشنبه چهارم خرداد در فارس را ۶۲۸هزار و ۵۴۸ بیمار، مجموع بهبودیافتگان را ۶۲۰هزار و ۲۸۷ بیمار و مجموع جان باختگان را هشت‌هزار و ۳۶ نفر اعلام کرده است.
برابر این گزارش وضعیت شیوع کرونا در فارس، تاکنون بیش از هشت‌میلیون و هشتاد دوز واکسن کرونا به افراد جمعیت گروه‌های هدف در شهرستان‌های تابعه علوم پزشکی شیراز تزریق 
شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی