[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

پیام نور دانشجو بورسیه می‌کند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین، در مراسمی با حضور مدیرعامل و جمعی از اعضای هئیت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور و مدیران ستادی فارس، شعبه بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور در این استان فعالیت خود را آغاز کرد.
سرپرست دانشگاه پیام نور فارس در این مراسم با اشاره به حضور خیران در فعالیت‌های متعدد دانشگاه پیام نور فارس، گفت: دانشگاه پیام نور دانشگاهی مردمی و خیرساز است که نیکوکاران از ابتدای راه اندازی آن حضور پررنگ و فعالی دارند.
محسن جاجرمی‌زاده افزود: در حال حاضر ۳۰هزار دانشجو در ۴۰ مرکز و واحد این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که امیدواریم با ایجاد بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور زمینه رفع مشکل مالی دانشجویان نیازمند فراهم شود.
این استاد دانشگاه همچنین به توسعه دانشگاه پیام نور در سنوات گذشته اشاره کرد و گفت: دانشگاه پیام نور به دلیل بومی گزینی و توسعه در مناطق کم برخوردار، میزبان جمع زیادی از دانشجویان در سراسر کشور خصوصاً در مناطق محروم است که امیدواریم با حمایت دولت، زمینه توسعه و پیشرفت این دانشگاه بیش از گذشته فراهم شود.
مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور نیز در این مراسم با بیان اینکه استان فارس مهد خیران و نیکوکاران است، اظهار کرد: بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور به دنبال حمایت از دانشجویان کم بضاعت و همچنین ترویج فرهنگ کار خیر در دانشگاه است.
دکتر یزدان سهرابی افزود: دانشگاه پیام نور دانشگاهی مردمی مولود انقلاب است که محل پرورش و تحصیل دانشجویان خصوصاً اقشار کم درآمد در سطح 
کشور است.
او با بیان اینکه بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور به دنبال فعالیت‌های عمرانی و ساخت و ساز نیست، یادآور شد: بستر کار خیر در راستای حمایت از دانشجویان کم‌بضاعت در دانشگاه پیام نور فراهم شده است.
سهرابی اضافه کرد: هدف بنیاد توسعه پیام نور و حمایت علم و فناوری از دانشجویان محروم است که در این راستا تلاش داریم دغدغه مالی دانشجویان را برطرف کرده تا تمام تلاش آنها دانش‌افزایی و مهارت‌افزایی باشد.
او افزود: خیران در یک سال گذشته شهریه ۳هزار نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور در سطح کشور را 
تأمین کرده‌اند.
سهرابی اظهار کرد: حمایت از حتی یک نفر دانشجوی نیازمند کار بزرگی است؛ چراکه ساختن یک انسان، ساختن کل بشریت است و زمینه ساز ترویج فرهنگ نیکوکاری است.
دکتر عبدالحمید خسروی، معاون اجرایی دانشگاه پیام نور فارس نیز در این نشست گفت: دانشجویان دانشگاه پیام نور از اقشار متوسط به پایین جامعه هستند که خیران با حضور پررنگ و حمایت از دانشجویان کم‌بضاعت، دغدغه شهریه آنان را برطرف خواهند کرد.
او حرکت خیران دانشگاه از حوزه‌های ساخت و ساز و عمرانی به سمت برنامه‌های فرهنگی را یک رویکرد بسیار مهم عنوان کرد و خاطرنشان کرد: با همت خیران و نیکوکاران گرامی می‌توان علاوه بر تحصیل، به دنبال ایجاد بازار کار برای فارغ‌التحصیلان باشیم. در این مراسم علی اکبر ایلانی به عنوان نماینده بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور در فارس منصوب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی