[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

محققان می‌گویند؛ داروی نقرس به مقابله با نارسایی قلبی کمک می‌کند، روزنامه شیراز نوین

به گفته محققان، فواید ضد التهابی یک داروی رایج نقرس ممکن است به نجات جان بیماران نارسایی قلبی کمک کند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، به گفته محققان این مطالعه، داروی رایج نقرس موسوم به «کلشی سین»، همچنین می‌تواند خطر حمله قلبی و سکته مغزی را در بیمارانی که شریان‌هایشان با کلسترول مسدود شده است، کاهش دهد.
دکتر «کنت بیلچیک»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ویرجینیا، گفت: «سیگنال سودمندی کلشی سین در این بیماران بسیار چشمگیر بود و من انتظار دارم که این یافته‌ها تأثیر کاملاً قابل توجهی بر مراقبت بالینی در نارسایی قلبی و تحقیقات آینده برای بیماران مبتلا به این بیماری داشته باشد.»
برای این مطالعه، محققان سوابق بیش از ۱۰۰۰ بیمار بستری شده در مرکز پزشکی دانشگاه را بین مارس ۲۰۱۱ تا فوریه ۲۰۲۰ به خاطر تشدید نارسایی قلبی که زمانی رخ می‌دهد که قلب نتواند خون کافی را در بدن پمپاژ کند، تجزیه و تحلیل کرد.
نرخ زنده ماندن برای کسانی که کلشی سین به خاطر عود نقرس دریافت کرده بودند، تقریباً ۹۸ درصد بود، در حالی که برای کسانی که کلشی سین دریافت نکرده بودند، کمتر از ۹۴ درصد بود.
بسیاری از بیماران مبتلا به نارسایی قلبی نیز مبتلا به نقرس هستند؛ نقرس نوعی آرتریت است که به دلیل تجمع کریستال‌های اسید اوریک در مفاصل ایجاد می‌شود.
درمان‌های رایج برای نقرس شامل کلشی سین، استروئیدها و داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند آسپرین و ایبوپروفن است. با این حال، استروئیدها و NSAID ها معمولاً به بیماران نارسایی قلبی داده نمی‌شوند زیرا می‌توانند علائم نارسایی قلبی را بدتر کنند.
به گفته محققان، کلشی سین ممکن است با کاهش التهاب در قلب و عروق خونی، برای بیماران نارسایی قلبی مفید باشد.
بیلچیک گفت: «این نتایج اهمیت مکانیسم‌های التهابی جدید در نارسایی قلبی را برجسته می‌کند.»
به گفته محققان، کلشی سین دارویی با خواص ضد التهابی است که به طور بالقوه می‌تواند التهاب شدیدی را در بیمارانی که با نارسایی قلبی در بیمارستان بستری می‌شوند، کاهش دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی