[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

هدف کاهش خاموشی است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس و تعدادی از نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به همراه معاون برق و انرژی وزیر نیرو در سفر به استان فارس و در نشست هم‌اندیشی با مسئولان اجرایی ملی و استانی، مشکلات مردم شهرستان‌های استان در حوزه انرژی و آب را بررسی کردند. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس، همایون حائری معاون برق و انرژی وزیر نیرو در این نشست به موضوع نیروگاه گازی شیراز و سر و صدایی که دارد اشاره کرد و گفت: اعلام کرده اند که این نیروگاه مستهلک است و باعث ایجاد مزاحمت برای مناطق مسکونی پیرامون شده است. شرکت توانیر برای این نیروگاه برنامه جامعی دارد که پست GIS در این منطقه احداث شود. امید است نمایندگان مجلس برای احداث این پست و تأمین اعتبارات آن همکاری لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: این موضوع در اولویت توانیر قرار دارد. شرکت برق منطقه ای استان فارس و شرکت توزیع برق این موضوع را در برنامه دارد و با اولویت آن را دنبال خواهد کرد.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره به افزایش مصرف برق در تابستان، گفت: همه هماهنگی‌ها و تلاش‌ها برای عبور از شرایط کنونی و پرهیز از اعمال خاموشی 
برق است. 
حائری در نشست نمایندگان مجلس به بررسی آخرین وضعیت تراز تولید و مصرف برق در روزهای گرم پیش رو پرداخت و افزود: هم اکنون نیروگاه‌ها در حداکثر شرایط تولید قرار دارند، اما نیاز مصرف در هفته جاری به دلیل گرمای شدید این روزها، افزایش بیشتری خواهد یافت.
وی ادامه داد: همه هماهنگی‌ها و تلاش‌ها برای عبور از شرایط کنونی و پرهیز از اعمال خاموشی برق است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس هم اظهار داشت: تأمین برق کارخانجات صنعتی و تداوم تولید، اولویت اصلی پیش روی مدیران برق فارس است و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنیم. 
یدالله حقیقی در این برنامه به نقش صنعت در رونق اقتصادی و تأمین درآمد و ایجاد اشتغال اشاره کرد و افزود: متخصصان و مهندسان این شرکت همواره بر مبنای فعالیت‌های دانش‌بنیان کار تأمین و انتقال برق و انرژی را دنبال کرده اند و امروز نیز یکی از دغدغه‌های اصلی متخصصان و مهندسان این شرکت آن است که جان مایه دانش‌بنیان بودن فعالیت‌های تخصصی را حفظ کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی