[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

کرونا ۲۲ نفر را راهی بیمارستان کرد ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز یکشنبه هشتم خرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۱۴۹هزار و ۶۳۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۸هزار و ۶۴۸ بیمار مثبت شناسایی شده است. پاریزی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۶۱هزار و ۵۲۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷هزار و ۷۳۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۸هزار و ۱۱۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰هزار و ۹۱۶ بیمار مثبت شناسایی شده است. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: با بستری ۲۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۰۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. او گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۳۶ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۲۰هزار و ۴۱۶ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هشت‌میلیون و ۸۲هزار و ۱۷۴ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۱۸هزار و ۳۷ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۲۳هزار و ۸۳۴ دوز نوبت دوم و یک‌میلیون و ۵۴۰هزار و ۳۰۳ دوز نوبت سوم واکسن بوده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی