[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

هوشمندسازی به رشد اجتماعی می‌انجامد، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون هوشمندسازی، فناوری‌های نوین و اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز گفت: گسترش خدمات ارائه شده در شهرداری پیچیدگی مدیریت شهری را بیشتر کرده است. مهدی نصیری قرقانی عصر یکشنبه 8 خردادماه در نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: چالش‌های مدیریت شهری باعث شده تلاش برای یافتن راهکارهای نوآوری در جهان به یک مسئله جدی تبدیل شود. 
او با بیان اینکه با گسترش فناوری از رادیو و تلویزیون به رسانه‌های دیجیتال، توجه به زیرساخت‌های فناوری اطلاعات پررنگ شده است، اظهار داشت: پرداختن به مفهوم شهرسازی از دیدگاه شهر ‌هوشمند به حفظ منابع و انرژی برای نسل‌های آینده می‌انجامد. در نظر داشته باشیم هدف شهر هوشمند ارائه خدمات بهتر به شهروندان با استفاده از انرژی کمتر است. وی با اشاره به این موضوع که هوشمندسازی با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات افزایش بهره‌وری، کمک به رشد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را به ارمغان می‌آورد، بیان کرد: در بخش عمومی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌توان اقتصاد هوشمند و در نتیجه کارآفرینی را ایجاد کرد. دسترسی شهروندان به امکانات و خدمات عمومی و بخشی از امکانات خصوصی با‌ زیرساخت‌های هوشمندسازی میسر است. این نماینده مردم شیراز در پارلمان شهری در بخش دیگری از سخنانش افزود: رویکرد جهانی برای پیشرفت پایدار باعث شده است کسب و کارهای جدید ایجاد شود که به عنوان مؤثرترین کسب و کارها از بعد اقتصادی خودنمایی می‌کند. نصیری خاطرنشان کرد: قرار گرفتن شرکت‌های فعال فناوری اطلاعات و ارتباطات در صدر ارزشمندترین شرکت‌های دنیا، گواه این است که وابستگی مدیریت شهری به هوشمندسازی روز به روز بیشتر می‌شود.وی با بیان اینکه معیارهای میزان هوشمندی شامل حکمرانی هوشمند، شهر الکترونیک، شهروند هوشمند، اقتصاد هوشمند، حمل و نقل هوشمند و... است، بیان کرد: ایجاد درآمد پایدار از کسب و کارهای جدید نیاز به زیرساخت مناسب هوشمندسازی دارد؛ زیرساخت‌هایی که در دو بخش سخت افزاری مانند فیبر نوری، مرکز داده و نرم افزاری مانند نرم‌افزار کاربردی جامع شهروندی و کیف پول الکترونیک باید آماده شود. رئیس کمیسیون هوشمندسازی، فناوری‌های نوین و اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه به اهمیت هوشمندسازی در رونق گردشگری اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به ضرورت‌های اشاره شده، وجود یک سازمان قوی به عنوان سازمان همکار تمام بخش‌های شهرداری ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که چالش‌های هر بخش را احصا، راهکار مرتبط با آن را با کمک هوشمندسازی ارائه و درنهایت با ارائه روش‌های نوآورانه در راستای برطرف کردن چالش‌ها تلاش کند.
نصیری بیان داشت: از شهردار محترم تقاضا می‌شود برای افزایش سرعت و دقت در هوشمندسازی در ساختار سازمان فاوا بازنگری جدی شود تا با همکاری ادارات مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در شهر مانند اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات و شرکت مخابرات، زیرساخت‌ها با کیفیت بهتری ارائه شود. ایجاد و اصلاح فرایندهای مرتبط با هوشمندسازی در کنار اصلاح ساختار یک ضرورت است و با توجه به آنها می‌توان آینده‌ای خوب برای کلان‌شهر مقدس شیراز متصور بود. این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: از استاندار تقاضامندم نسبت به پاسخ‌گویی کلیه ادارات شهر مطابق ماده (بند 32 ماده 80 قانون شوراها) و همکاری جدی در پیشبرد و همکاری در پیشرفت هوشمندسازی شیراز را 
خواستار باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی