[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

برداشت انواع صیفی‌جات در قیروکارزین، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی از ادامه برداشت انواع صیفی‌جات تا اواخر خردادماه در این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی قیروکارزین، مهدی همتی اظهار داشت: در قیروکارزین به دلیل شرایط خاص اقلیمی انواع محصولات باغی و زراعی کشت می‌شود که به دلیل کیفیت مطلوب خود علاوه بر مصرف داخلی، در سایر شهرستان‌ها و استان‌ها به فروش می‌رسد.
وی از ادامه برداشت انواع صیفی‌جات تا اواخر خردادماه در این شهرستان خبر داد و افزود: کار برداشت انواع صیفی‌جات شامل گوجه‌فرنگی، بادمجان، هندوانه، خربزه و شمام آغاز شده است.
مدیر جهاد کشاورزی قیروکارزین با بیان اینکه در سال جاری ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت شمام اختصاص‌ یافته، اظهار داشت: کار برداشت شمام که در ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به روش آبیاری نواری قطره‌ای صورت گرفته، آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود با توجه به متوسط تولید بیش از ۳۵ تن در هکتار این محصول بالغ‌بر ۱۷هزار و ۵۰۰ تن شمام در قیروکارزین تولید شود. 
همتی با اشاره به تولید بیش از ۳۹هزار تن گوجه‌فرنگی از سطح ۶۰۰ هکتار از اراضی قیروکارزین تا پایان فصل برداشت بیان داشت: تمام مزارع تولید گوجه‌فرنگی در این شهرستان با روش آبیاری تحت‌فشار آبیاری می‌شوند و متوسط تولید این محصول در قیروکارزین ۶۵ تن در هکتار است که اغلب در روستاهای هنگام، هورز، ابوعسکر و باغنو و هنگام کشت می‌شود. 
این مقام مسئول از اختصاص ۲۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت هندوانه خبر داد و تصریح کرد: متوسط تولید هندوانه در قیروکارزین ۵۰ تن در هکتار است که بیش‌بینی می‌شود بالغ‌بر ده‌هزار تن هندوانه در این شهرستان برداشت شود. وی در پایان خاطرنشان کرد: کاشت محصولات یادشده از اول دی‌ماه تا اوایل اسفندماه سال گذشته بوده و فصل برداشت آن نیز از اول خردادماه تا اوایل تیرماه است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی