[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

صادرات ۴۶میلیون دلاری از فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی فارس از صادرات بیش از ۴۶میلیون و ۴۶۱هزار دلاری محصولات صنایع تبدیلی و غذایی فارس خبر داد.
به گزارش مهر، محمود باصری با بیان اینکه بخش عمده‌ای از محصولات کشاورزی فارس از گمرکات دیگر استان‌ها مانند بوشهر و بندرعباس صادر می‌شود، عنوان کرد: سهم ۴۶میلیون و ۴۶۱هزار دلاری صنایع تبدیلی و غذایی، ۷۵ درصد ارزش کل صادرات بخش کشاورزی از گمرک استان فارس را در بر می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۷۱هزار و ۳۲۴ تن محصولات کشاورزی از گمرک فارس به منظور صادرات خارج شده است، اظهار کرد: سهم وزنی محصولات صنایع تبدیلی و غذایی قریب به ۶۵ درصد کل محصولات صادراتی بخش کشاورزی از گمرک این استان می‌شود.
باصری با بیان اینکه سهم کالاهای صادراتی بخش کشاورزی نسبت به صادرات کل کالاهای غیرنفتی از فارس به ترتیب از نظر ارزشی و وزنی برابر با ۱۵ و ۱۷ درصد است، خاطرنشان کرد: عمده محصولات صنایع تبدیلی و غذایی صادر شده شامل پودر و عصاره شیرین بیان، انواع پنیر و خامه است. به گفته او، خیارشور، دوغ، انواع شیر، خلال پسته، ماست، ترشیجات، عرقیات، خشکبار، کشمش، رب گوجه فرنگی، انجیر خشک، گلوتن گندم و غنچه گل محمدی نیز بخش دیگری از محصولات صنایع تبدیلی و غذایی صادراتی را شامل می‌شود.
باصری همچنین با اشاره به اینکه عراق، افغانستان، پاکستان، کویت و ترکیه از جمله مقاصد صادراتی محصولات صنایع تبدیلی و غذایی استان فارس بوده‌اند، افزود: مدیریت صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس آماده همکاری با سرمایه گذاران در احداث واحدهای صنایع تبدیلی و غذایی است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی