[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

باغات انجیر کوار گرده‌افشانی می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوار با اشاره به اینکه هم‌اکنون باغ‌های انجیر دیم این شهرستان در حال گرده‌افشانی است، گفت: این مرحله مهم از تولید در باغات انجیر تا پایان خردادماه به طول می‌انجامد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت شهرستان کوار، عبدالرسول جوکار با بیان اینکه قریب به 750 هکتار باغ انجیر دیم مثمر در این شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه رقم غالب باغ‌های انجیر از نوع سبز است، کار گرده افشانی با زنبور بلاستوفاگا انجام می‌شود. 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه گرده افشانی اصولی و باکیفیت نقش اساسی در کیفیت محصول نهایی دارد، اظهار کرد: بخشی از بر انجیر موردنیاز باغداران شهرستان کوار از انجیرستان‌های استهبان و بخشی از باغ‌های محلی تهیه می‌شود. او با تأکید بر نقش گرده در تولید محصول اقتصادی، ابراز کرد: باغداران لازم است در تهیه برانجیر مناسب دقت کافی داشته باشند؛ برانجیری مناسب است که از رقم مرغوب تهیه شود و دارای میزان کافی زنبور بلاستوفاگای فعال باشد. جوکار با اشاره به قدمت و ویژگی‌های باغ‌های دیم انجیر در شهرستان کوار عنوان کرد: سطح کشت این گونه ارزشمند هرساله در شهرستان کوار رو به توسعه و افزایش است؛ پیش بینی می‌شود در سال جاری حدود 600 تن انجیر خشک در شهرستان کوار تولید و به بازار عرضه شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی