[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

برگزاری مسابقات سوارکاری استقامت فارس در گراش، روزنامه شیراز نوین

اولین دوره مسابقات سوارکاری استقامت استان فارس در سال 1401 به میزبانی شهرستان گراش با حضور ۲۵ سوارکار از شهرستان‌های سپیدان، ، داراب، خنج، اوز، لار و گراش برگزار شد.
این دوره مسابقات سوارکاری استقامت صبح جمعه ششم خردادماه ۱۴۰۱ در باشگاه سوارکاری ملت گراش انجام شد.
حسین متین، رئیس هیئت سوارکاری گراش گفت: «در این مسابقات سوارکاران بنامی ‌همچون جعفر دانشور از گراش، ایمان دیده‌بان از سپیدان و علی محمدی عضو تیم الف جنوب کشور جهت آمادگی حضور در فینال لیگ استقامت کشور شرکت داشتند.» کامران قاضی، سرداور و نماینده فدراسیون و عبدالرضا صادقیان و محسن حسن‌زاده به عنوان داور و حسین متین نیز به عنوان سرکلانتر در این رقابت فعالیت داشتند.
سوارکاران با گذراندن این دوره موفق به کسب تأییدیه سلامت شدند و جواز ورود به رده بالاتر را گرفتند.
کامران قاضی، ناظر فنی فدراسیون سوارکاری ایران گفت:«در این دوره از مسابقات سوارکاری، ۱۴ سوارکار در ۴۰ کیلومتر ۱۰ سوارکار در ۶۰ کیلومتر حضور داشتند. این دوره در واقع ایجاد آمادگی و پیش زمینه برای مسابقات کشوری است که هفدهم و هجدهم خردادماه در سنندج برگزار خواهد شد.»
او در مورد کیفیت برگزاری این مسابقات در گراش گفت:«اسب‌ها و سوارکاران خوب کار کردند. حذفی‌ها خیلی کم بود نسبت به دوره قبل که نشان دهنده این است که سوارکاران حرفه‌ای‌تر شدند و زمین هم مناسب بود. وقتی مسابقات در گراش برگزار می‌شود ما خیلی خیالمان راحت است چون بچه‌های گراش در کار فنی وارد هستند و خودشان هم فنی هستند ان‌شاالله ما شش ماه دوم که گراش هوا بهتر می‌شود بتوانیم میزبانی کشوری برایشان بگیریم و یا یکی دو مسابقه استانی خیلی باشکوه با تعداد سوارکار خیلی بیشتر اینجا برگزار کنیم.»
سوارکارانی که موفق شدند مسافت ۶۰ کیلومتر را به سلامت به پایان برسانند:
مراد آذرمینا با اسب سناتور سردار، امیر حسین دانشور با اسب ارسلان خان، علی دیده‌بان با اسب ژاندار، علی محمدی با اسب بشری، بنیامین مطلوب با اسب زلزله، زینب حضرتی با اسب جومونگ، محسن ظهرابی با اسب اسکاردو. 
سوارکارانی که موفق شدند مسافت ۴۰ کیلومتر را به سلامت به پایان برسانند:
جعفر دانشور با اسب وقار، رضا غفوری با اسب سایلان خان، زینب حبیبی با اسب عسل، اطهر عظیمی ‌با اسب شاهدخت، سعیده حسنی با اسب خنجر، نادیا باستان با اسب کانیار، ریحانه کارگر با اسب تورنادو، امیر حسین فتوحی با اسب هیرو، نرگس صادقیان با اسب فاتح، مهسا علی نژاد با اسب آرتور، روژینا قادری با اسب شبنم، ساجده عبدیان با اسب ماهرخ، راحیل قادری با اسب امپراطور، سیما عبدی با اسب غزال.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی