[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

تبعات میزبانی فجر مقابل پرسپولیس در تهران!، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا جوکار- در خبرها شنیده شد تیم فجر شهیدسپاسی در بازی آخر خود مقابل پرسپولیس در تهران میزبانی خواهد کرد! خبری که مشخص نیست که چه کسی در خواست آن را داده است؟ سازمان لیگ، باشگاه فجرشهیدسپاسی یا باشگاه پرسپولیس؟
یکی از دلایلی که باعث شده چنین تصمیمی‌گرفته شود، همزمان بودن رقابت‌های لیگ دسته اول بین قشقایی شیراز و ویستاتوربین تهران  و همچنین بازی فجر شهیدسپاسی و پرسپولیس تهران در لیگ برتر در روز پنجشنبه می‌باشد و عملاً چون شیراز تنها در ورزشگاه حافظیه قادر به میزبانی خواهد بود، چنین درخواست و یا تصمیمی ‌برای انتقال بازی فجر در تهران گرفته شده است. حال به بررسی چند نکته در مورد اینکه چه کسی چنین  پیشنهادی را داده و این تصمیم چه تبعاتی برای شهر شیراز خواهد داشت می‌پردازیم:
۱. سازمان لیگ 
 اینکه سازمان لیگ به‌عنوان مجری و مسئول برگزاری مسابقات، چنین درخواستی را داده باشد، کمی ‌بعید به نظر می‌رسد، چون  با توجه به اهمیت بازی برای تیم پرسپولیس برای کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ و همچنین رقابت نزدیکی که بین این تیم‌ و فولاد مبارکه سپاهان اصفهان وجود دارد، این تصمیم برای تیم ‌اصفهانی ناعادلانه خواهد بود و عملاً سازمان لیگ زیر سؤال خواهد رفت. تنها در صورتی که فجر شرایط میزبانی نداشته باشد، این سازمان می‌تواند درخواست دهد که تیم ‌میزبان شهری بی‌طرف را به‌عنوان میزبان مسابقه معرفی کند و البته از وظایف این سازمان است برنامه مسابقات را طوری برنامه‌ریزی کند که دو تیم ‌شیرازی بتوانند از امتیازات میزبانی خود استفاده کنند.
۲. باشگاه پرسپولیس 
اگر  این باشگاه چنین درخواستی هم جهت تغییر میزبان مسابقه در بازی مقابل فجر داده باشد، غیر مرسوم و از طرفی خلاف اصول فیرپلی به نظر می‌رسد و عملاً باعث اعتراض باشگاه‌های رقیب این ‌تیم خواهد شد. این درخواست با هر بهانه‌ای به نظر سوءاستفاده از وضعیت تیم فجر شهیدسپاسی می‌باشد و همچنین نوعی سازش بین دو تیم خواهد بود و باعث هجمه و  اعتراض باشگاه‌های رقیب خواهد شد و در نهایت، حواشی زیادی برای این دو تیم ایجاد خواهد کرد.
۳. باشگاه فجرشهیدسپاسی 
اگر این باشگاه هم چنین درخواستی داده باشد، علاوه بر اینکه تبعات منفی برای خود باشگاه خواهد داشت و وجاهت خوبی ندارد، از لحاظ فرهنگی و اقتصادی هم برای شهر شیراز تبعات منفی در بر خواهد داشت.
 علاوه بر اینکه مردم و اصحاب رسانه را از میزبانی بازی بزرگی در شهر شیراز بعد از حدود ۹ سال محروم خواهد کرد، از لحاظ اقتصادی هم برای شیراز زیان آور خواهد بود. البته فجرشهیدسپاسی از حضور تماشاگران در دیدار پایانی محروم شده اما این رأی قابل تجدید نظر است و ممکن است اعتراض فجری‌ها باعث برگشتن رأی کمیته انضباطی شود. میزبانی در شیراز از جهت جذب اسپانسر برای باشگاه فجر و همچنین رونق اقتصادی برای شهر شیراز سود نسبتاً خوبی خواهد داشت و همچنین با توجه به فرهنگ غنی مردم و هواداران شیرازی، از لحاظ فرهنگی هم برای شیرازی‌ها مثبت خواهد بود. حال با توجه به اینکه استقلال تهران هم در هفته آخر  در تهران میزبان خواهد بود، اگر بنا به همزمان نبودن بازی‌ها باشد، با تغییر برنامه‌ای بهتر  فجر می‌تواند در شیراز میزبان تیم ‌بزرگ ‌پرسپولیس تهران باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی