[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

منفعت‌طلبی در تخریب محیط‌زیست ، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه خشکی هوا در این استان به نحوی است که اگر در سالیان آینده از محیط زیست حراست نشود با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد، گفت: کسانی که به عرصه‌های محیط زیست آسیب می‌رسانند باید با محرومیت‌های اجتماعی مواجه شوند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، اسماعیل محبی‌پور در مراسم تجهیز بخشی از نیروهای هنگ امداد طبیعت در راستای مدیریت و مهار آتش سوزی جنگل‌ها و منابع طبیعی استان فارس افزود: جنگل، خاک، هوا و حیوان در حفظ زندگی بشر اهمیت دارد.
وی اضافه کرد: سبک زندگی انسان‌ها در نقاط مختلف جهان متفاوت است و نوع برخورد بشر با محیط زیست نیز مختلف است. محبی پور گروهی از کسانی که به عرصه محیط زیست حمله می‌کنند را معاند دانست و گفت: عده‌ای برای منافع شخصی و تصرف زمین و گروهی دیگر نیز از روی جهالت به محیط زیست ضربه می‌زنند که باید با همه این گروه‌ها برخورد و مقابله کرد. وی با بیان اینکه مقابله با هر نوع تعرض به محیط زیست برای همگان تکلیف شرعی و قانونی است، گفت: در بعضی موارد نیز بلایای طبیعی موجب تخریب 
محیط زیست می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تأکید کرد: در عرصه منابع طبیعی باید جدی تر با متخلفان برخورد کرد؛ باید به جایی رسید که اگر فردی درخت ۲۰ساله ای را قطع کرد، مجبور به خدمت ۲دهه ای به محیط زیست شود. وی ادامه داد: کسانی که حیات جامعه بشری را با تخریب محیط زیست به خطر می‌اندازند، باید برخوردی عبرت آمیز با آنها شود.
محبی پور اضافه کرد: همانگونه که در عرصه‌های امنیتی این استان زبانزد است، باید در تخلفات محیط زیستی نیز مجازات‌های جایگزین بازدارنده برای مجرمان پیش بینی شود.
وی محیط زیست استان فارس را شکننده دانست و افزود: اگر جنگلی در این استان از دست رود، احیای آن میلیاردها تومان هزینه دارد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس با بیان اینکه خشکی هوا در این استان به نحوی است که اگر در سالیان آینده از محیط زیست حراست نشود با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد، گفت: کسانی که به عرصه‌های محیط زیست آسیب می‌رسانند، باید با محرومیت‌های اجتماعی مواجه شوند. وی اظهار داشت: در کنار تلاش برای حفظ منابع طبیعی، باید توسعه این حوزه نیز مدنظر باشد. محبی پور معتقد است که باید از ظرفیت گروه‌های جهادی و تشکل‌های مردم نهاد برای توسعه محیط زیست فارس استفاده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی