[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

تصرف منابع طبیعی عزل مدیران را به‌دنبال دارد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری فارس گفت: اینکه در فضای مجازی مطلبی را بنویسیم و نام ساختمان‌ها را بیاوریم، هنر نیست و اگر تخلفی انجام شده، باید واضح و روشن اعلام شود تا دادگستری ورود کند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی در حاشیه همایش برنامه‌ریزی، هماهنگی، پیشگیری و اطفای حریق و توزیع تجهیزات تیم‌های واکنش سریع هنگ امداد طبیعت فارس اظهار کرد: کوتاهی در امور روزی گریبان ما را خواهد گرفت.
او افزود: در پرونده سیل شیراز یقه شهرداران سی سال پیش را گرفتیم و کیفرخواست علیه آنها صادر شد؛ در پرونده ساختمان متروپل آبادان نیز هر فرد یا افرادی که کوتاهی کردند، برخورد با آنها در دستور کار قرار گرفته است. رئیس کل دادگستری فارس عنوان کرد: عده‌ای اعلام می‌کنند که برخی ساختمان‌ها همچون هتل آسمان در سطح شهر دچار مشکل هستند و نباید در این خصوص کوتاهی می‌شد! مرجع مربوطه باید به دادگستری شکایت کند؛ نه اینکه در فضای مجازی اعلام کند که ساخت این هتل مشکل دارد.
موسوی افزود: اگر در هتل آسمان تخلفی انجام شده است، افراد باید به دادستانی مستقیماً شکایت کنند و مرجع مسئول شکایت خود را ارائه بدهد تا خلاف را ریشه کن کنیم.
او خاطرنشان کرد: هر کسی در مرکز و شهرهای استان ادعایی دارد که خلافی انجام شده است، باید مستقیم شکایت کند؛ نه اینکه تنها در فضای مجازی نسبت به ارائه تخلف مطلبی را نوشته و آن را نشر دهد.
رئیس کل دادگستری فارس اضافه کرد: اینکه در فضای مجازی مطلبی را بنویسیم و نام ساختمان‌ها را بیاوریم، هنر نیست و اگر تخلفی انجام شده، باید واضح و روشن اعلام شود تا دادگستری ورود کند.
موسوی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: منابع طبیعی نه امکانات کافی در اختیار دارد و نه به تنهایی می‌تواند کار بزرگی را که برعهده دارد، انجام بدهد؛ بنابراین وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی است که برای حفظ عرصه‌های منابع طبیعی تلاش کنند.
رئیس کل دادگستری فارس خاطرنشان کرد: مدیر کل منابع طبیعی استان باید با حضور در شهرستان‌های استان این اخطار را به مدیران شهرستان بدهد که در صورتی‌که از منابع طبیعی ملی حتی یک هکتار تصرف شود، دیگر رئیس آن شهرستان نخواهند بود و از آنها تعهد گرفته شود. از سوی دیگر اگر گزارشی در خصوص کوتاهی و اهمال‌کاری در منابع طبیعی گزارش شود، به جد اعلام می‌کنم که آن مدیر یا مسئول دیگر بر سر کار نخواهد بود و در مقابل، در صورت رفع تصرف اختصاص پاداش و ارتقا انجام شود. او با بیان اینکه جایگاه‌ها و پست‌های مهم باید به دست افراد حساس سپرده شود، افزود: در برخی مناطق متأسفانه در رفع تصرف‌ها گزینشی عمل می‌کنیم و در آن جاهایی که باید رفع تصرف انجام می‌شد اقدامی صورت نگرفت. لذا باید به سراغ افرادی که دهن کجی می‌کنند و دارای پارتی هستند، برویم و در این راه دادگستری اراده جدی در برخورد با زمین خواری دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی