[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

ایجاد اتاق تهاتر در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل اقتصادی و امور دارایی فارس از شکل گیری اتاق تهاتر سرمایه‌گذاری در استان خبر داد و گفت: راه اندازی این اتاق، پیشنهاد فارس بوده و کمک زیادی به جلب سرمایه گذاری خارجی خواهد کرد.
بابک دایی در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه طی دو دهه گذشته سه‌هزار میلیارد و ٤٤٠میلیون دلار جذب سرمایه گذاری خارجی در فارس انجام شده است، گفت: از این میزان دوهزار میلیارد و ٣٠٠میلیون دلار آن مربوط به ٥ سال اخیر است.
به گزارش ایسنا، او با بیان اینکه در سال گذشته هشت طرح جلب سرمایه گذاری خارجی در فارس داشته ایم، افزود: از مجموع ٦٠ طرح سرمایه گذاری خارجی، ١٧ طرح به مرحله افتتاح رسید که در زمینه‌های انرژی خورشیدی، پروژه‌های ساختمانی، صنعتی و معدنی و درمانگاه ژنتیک بوده است.
مدیرکل اقتصادی و امور دارایی فارس تصریح کرد: عمده سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه، چین، آمریکا، ایتالیا، قبرس، افغانستان و آفریقا بوده است.
دایی همچنین عنوان کرد: در فضای بهبود کسب و کار نیز درگاه ملی صدور مجوز به صورت الکترونیکی درآمده که کمک بسیاری به بهبود محیط کسب و کار کرده است.
او از فعال سازی پنجره واحد سرمایه گذاری در استان سخن گفت و اظهار کرد: با فعالیت این پنجره، کمک زیادی به حل مشکل سرمایه‌گذاری خواهد شد.
مدیرکل اقتصادی و امور دارایی فارس خاطرنشان کرد: در حوزه مجوزهای کسب و کار، ١٣٠٠ مجوز در سطح کشور شناسایی و در درگاه ملی ثبت شده که به صورت ثبت‌محور و تأییدمحور بدون نیاز به مراجعه حضوری خدمات ارائه می‌کنند.
دایی از برگزاری جلسات منظم هفتگی با سرمایه‌گذاران خبر داد و گفت: تاکنون مشکلات بیش از ١١٠ سرمایه‌گذار در این جلسات مطرح شده که منتج به حل و فصل ٨٥ درصد این مشکلات شده است.
او در ادامه از حذف الکترونیکی شدن کامل سیستم‌های مالی در حوزه خزانه داری خبر داد و گفت: تمام شماره حساب‌های دولتی نیز سامان‌دهی شده و از هفت‌هزار و ٢٠٠ شماره حساب بانکی، به یک‌هزار و ١١٣ شماره حساب رسیده که در امر شفاف سازی اقتصادی بسیار گره‌گشا خواهد بود.
مدیرکل اقتصادی و امور دارایی فارس، میزان ماهیانه حقوق پرداختی به کارکنان ٢٤ دستگاه اجرایی مشمول اعتبارات هزینه ای استان را ٨٧میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این رقم برای ٩هزار و ٣٦٩ کارمند استان است. دایی همچنین با بیان اینکه ١٨٧٦میلیارد تومان اسناد مصوب خزانه استان در سال ١٤٠٠ بوده، گفت: از این میزان ٧٨٠میلیارد تومان که معادل ٦٠ درصد است، جذب شده است.
او شرکت آب منطقه ای، آبفای شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز را در صدر جذب اسناد خزانه اعلام کرد و گفت: این سه دستگاه از ١٩٥ دستگاه مشمول جذب اسناد خزانه استان، ٥٠ درصد اعتبارات را جذب کرده است. مدیرکل اقتصادی و امور دارایی فارس از صدور مجوزهای مولدسازی و فروش اموال دولتی نیز سخن گفت و اظهار کرد: در این خصوص ١٣٨ فقره مجوز به ارزش یک‌هزار و ٣٣٣میلیارد تومان صادر شده که از این تعداد ٣٨ مورد از اموال به ارزش ١٤٦میلیارد تومان به فروش رفته است. دایی با بیان اینکه با همکاری سازمان ثبت اسناد از ١٠هزار سند دولتی قدیمی، ٥هزار فقره تک رنگ بنفش شده است، گفت: در بحث تعداد خودروهای دولتی نیز از ٦هزار خودرو تنها ٤هزار و ٧٥١ خودرو در اختیار دستگاه‌های دولتی قرار گرفته و مابقی به دلیل فرسودگی از رده خارج شده است.
او بیشترین خودروهای دولتی در اختیار را مربوط به دانشگاه علوم پزشکی، شرکت نفت فلات قاره و جهاد کشاورزی اعلام کرد.
مدیرکل اقتصادی و امور دارایی فارس عنوان کرد: در بحث کمک به مؤدیان مالیاتی و فعالان اقتصادی نیز شش‌میلیارد تومان تخفیف مالیاتی به نفع فعالان اقتصادی صادر شده است.
دایی همچنین کل مانده سپرده‌های بانکی در فارس را یکصد و ٦١هزار میلیارد تومان در سال ١٤٠٠ اعلام کرد و گفت: این منابع در ١٦ بانک بوده و میزان تسهیلات ارائه شده تا پایان اسفند سال گذشته، ١١٠هزار میلیارد تومان بوده است. او نسبت مصارف به منابع در سیستم بانکی فارس را ٨٥ درصد اعلام کرد و گفت: نرخ بیکاری فارس در زمستان ١٤٠٠، نیز ٨.٤ درصد بوده و نرخ تورم ٣٩ درصد. دایی ضریب نفوذ بیمه در سطح فارس را ٢.٣ عنوان کرد و گفت: میانگین ضریب نفوذ در این بخش در کشور ٢.٥ است.
او در پایان یادآور شد: در بحث درآمدهای عمومی نیز فارس با ١٠٩ درصد رشد، به عدد ٦٤٠میلیارد تومان رسیده که همه درآمدها به حساب خزانه واریز شده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی