[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

ارزانی تولید با استقرار زیرساخت‌ها ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: همکاری دستگاه‌های اجرایی در تأمین زیرساخت‌های آب و برق سبب تسریع در راه اندازی شهرک صنعتی دارویی بیضا می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، سید مصطفی هاشمی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرک‌های صنعتی سپیدان که با حضور نماینده مردم شهرستان‌های بیضا و سپیدان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده برای ایجاد شهرک صنعتی بیضا گفت: هم اکنون پروژه فاز نخست شبکه فاضلاب این شهرک صنعتی با اعتبار 100میلیارد ریال در مرحله اجراست و بخشی از زیرسازی شهرک صنعتی انجام شده و سایر طرح‌ها نیز بر اساس زمان‌بندی انجام می‌شود.
هاشمی با بیان اینکه مهم‌ترین نیاز زیرساختی این شهرک صنعتی تأمین آب و برق است، گفت: بر اساس ماده 54 قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور تأمین زیرساخت‌ها تا ورودی شهرک‌های صنعتی برعهده دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان است؛ بنابراین انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی با شرکت شهرک‌های صنعتی همکاری داشته باشند تا هرچه سریع‌تر نسبت به راه اندازی این شهرک صنعتی 
اقدام کنیم.
وی افزود: در این زمینه پیش از این جلسات متعددی با دستگاه‌ها برگزار و در سفر استانی استاندار فارس به شهرستان بیضا نیز مصوباتی انجام شده که امیدواریم با محقق شدن این مصوبات بتوانیم هرچه سریع‌تر روند آماده سازی این شهرک صنعتی را سرعت بخشیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با تأکید بر نقش مهم نمایندگان مردم در مجلس جهت افزایش اعتبارات زیرساختی در شهرک‌های صنعتی در لوایح بودجه اضافه کرد: با توجه به اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی فارس درآمد هزینه است، هر میزان که از اعتبارات دولتی برای تأمین زیرساخت‌ها هزینه شود، قیمت حق انتفاع واگذاری به متقاضیان نیز کمتر می‌شود.
هاشمی اظهار امیدواری کرد: شهرک صنعتی دارویی بیضا با توجه به موقعیت ویژه خود، به مهم‌ترین قطب استقرار صنایع دارویی و پزشکی استان تبدیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه مرحله نخست این شهرک صنعتی در زمینی به مساحت 180 هکتار راه اندازی و بستر مناسبی برای استقرار تمامی صنایع به ویژه صنایع مرتبط با دارویی و آرایشی و بهداشتی فراهم خواهد شد، بر افزایش مساحت شهرک صنعتی از طریق الحاق اراضی اطراف تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه هزینه‌های زیادی صرف تأمین زیرساخت‌ها می‌شود، افزایش مساحت شهرک صنعتی بستر مناسبی برای بهره‌مندی گستره وسیعی از صنعتگران و متقاضیان فراهم خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین در خصوص شهرک صنعتی سپیدان 3 گفت: این شهرک صنعتی نیز دارای مشکل جاده دسترسی مناسب است که پیگیری‌هایی انجام شده است.
نماینده مردم شهرستان‌های بیضا و سپیدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بر لزوم رفع مسائل و مشکلات شهرک‌های صنعتی تأکید کرد. محسن علیزاده در ادامه بر تسریع در واگذاری اراضی شهرک صنعتی صنایع دارویی تأکید کرد و گفت: باید در این زمینه دستگاه‌های اجرایی مرتبط ضمن تسریع در امور ایجاد و راه اندازی این شهرک صنعتی، بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه صنعتی فراهم کنند. وی افزود: پیگیری‌هایی به منظور تخصیص آب از محل خط انتقال از سد درودزن و نیز تأمین برق انجام می‌شود تا شاهد تسریع در تأمین زیرساخت‌ها باشیم .
وی همچنین بر توسعه شهرک صنعتی دارویی و افزایش مساحت آن به حداقل 1000 هکتار تأکید کرد و گفت: در این زمینه پیگیری‌هایی در سطوح ملی و استانی انجام می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی