[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

تانکرها در مسیر کوچ ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکید بر ایجاد کمیته‌های تخصصی آب، راه، دام، نهاده، فرهنگ و... خواستار رفع مشکلات عشایر در حوزه‌های مختلف به صورت جدی شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه شورای عشایر استان گفت: عشایر جامعه‌ای فعال و تولیدکننده است که کمترین میزان بیکاری را دارد و لذا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی افزود: مشکلات عشایر در حوزه‌های مختلف باید با تشکیل کمیته‌های تخصصی بررسی و با ارائه راهکار پیگیری و مدیریت شود.
استاندار فارس اظهار داشت: در این میان، مواردی که نیاز به دستور بنده یا مراجع بالاتر دارد، به صورت یک پیشنهاد ارائه شود تا شخصاً موضوع را دنبال کنم. 
وی با اشاره به فرارسیدن فصل گرما از یک ماه گذشته تاکنون، خواستار تعمیر تانکرهای آب‌رسانی موجود و تهیه تانکرهای جدید شد و گفت: از آنجا که منابع مالی تأمین تانکر مشخص شده است، فرمانداران باید نهایت همکاری را داشته باشند. دستور لازم داده شده است و مدیرکل امور عشایر در اولویت اول تا حصول نتیجه فوری پیگیری کنند.
دکتر ایمانیه همچنین به افزایش سهمیه آرد عشایر اشاره و تأکید کرد: با انجام هماهنگی‌های لازم با رئیس غله استان، به سهمیه آرد عشایر اضافه خواهد شد. او در بخش دیگری از سخنانش بحث تعیین تکلیف اسناد مالکیت را مهم دانست و افزود: این موضوع را از طریق شورای قضایی استان یا هر نهادی که لازم باشد، دنبال خواهم کرد؛ چراکه بحث سوء‌استفاده از برخی زمین‌ها تحت عنوان باغ‌شهری، آسیب‌زا شده است. وی افزود: توجه به مبحث خرید دام و نهاده نیز لازم به ارائه پیشنهادی جامع از سوی استان فارس به‌عنوان استانی که بیشترین تعداد عشایر کشور را دارد، حائز اهمیت است. 
استاندار فارس همچنین نسبت‌ به برگزاری میز خدمت در مناطق عشایرنشین استان قول مساعد داد و خواستار تشکیل زیرکمیته فرهنگی برای رسیدگی به مسائل فرهنگی عشایر شد.
دکتر ایمانیه، اصالت و اهل دانش و علم بودن را جزء خصایص عشایر عنوان کرد و گفت: مقایسه عملکرد فرمانداران در حل مشکلات اقشار مختلف به ویژه جامعه عشایری از نکاتی است که در رتبه‌بندی فرمانداران مؤثر است. 
او در پایان خواستار ارائه پیشنهادهای سازنده توسط عشایر فارس، جهت تدوین برنامه هفتم در موضوع عشایر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی